Види зубних вінірів, їх плюси там мінуси

Promo

Дізнайтеся про різні види зубних вінірів, їх переваги та недоліки. Отримайте повну інформацію для вибору найкращого варіанту для вашої усмішки.

Вініри для зубів за останні роки завоювали широку популярність, довівши свою ефективність у сучасній стоматології, допомагаючи пацієнтам досягти гарної посмішки та впевненості в собі. Являють собою тонкі пластинки (мікропротези) з різних матеріалів, які кріпляться до передньої поверхні зубів. У цій статті ми розглянемо різні види вінірів, їхні переваги та недоліки, а також відповімо на запитання щодо вартості та характеристик тимчасових і знімних вінірів.

Види вінірів для зубів

Існує кілька видів вінірів для зубів і вибір залежить від індивідуальних потреб кожного пацієнта.

Керамічні вініри

Сьогодні - це найбільш популярний варіант. Під час виготовлення використовується високоякісна кераміка, за своїми характеристиками матеріал максимально наближений до натурального кольору і текстури зуба, що забезпечує відмінну імітацію натуральних зубів. Крім того, матеріал має високу міцність і стійкість до пігментації. При дотриманні правильного догляду керамічні зубні вініри здатні прослужити довгі роки. 

Композитні вініри

Створюються зі спеціальних композитних матеріалів. Після нанесення і закріплення на поверхні зубів, полімеризуються. Мають гарну прозорість і можуть бути використані для поліпшення кольору зубів і приховування незначних дефектів зубного ряду. Як порівняти з керамічними аналогами, вони доступніші з погляду вартості, але менш довговічні й потребують регулярної корекції, частота корекції залежить від умов експлуатації.

Цирконієві вініри

Для виготовлення використовується діоксид цирконію, який на сьогодні, в естетичній стоматології визнаний лідером. Така популярність пов'язана з його високими характеристиками: тривалість експлуатації до 20 років, надміцність, можливість підібрати потрібний відтінок, товщина накладки мінімальна (від 0,3 мм). Усе перераховане робить їх практично не відрізняються від натуральних зубів.

Люмініри

В естетичній стоматології новий напрямок. Накладки йдуть уже готові, виробництво США. Матеріал - високоміцна кераміка, товщина 0,2-0,3 мм, термін служби близько 20 років. З недоліків висока вартість і тривалість очікування готових виробів. 

Переваги та недоліки зубних вінірів

Переваги

  1. Поліпшення естетики. Вініри дають змогу змінити форму, розмір і колір зубів, роблячи посмішку красивішою і симпатичнішою. Здатні приховати проміжки між зубами, усунути нерівності та плями, що особливо важливо для людей з косметичними проблемами зубного ряду. Якісні мікропротези відрізнити від натуральних зубів зможе тільки досвідчений стоматолог. 
  2. Біологічна сумісність і гіпоалергенність матеріалів. 
  3. Мінімальна втрата зубної емалі. Для встановлення вінірів із сучасних матеріалів не потрібна агресивна обробка емалі. Це важливо з погляду збереження здорових зубів і запобігання розвитку підвищеної чутливості.
  4. Тривалий термін служби. Стоматологи рекомендують до встановлення сучасні види вінірів, при дотриманні рекомендацій і правильному догляді, вони можуть прослужити до 15 - 20 років.

Недоліки

  1. Вартість. Вініри можуть бути дорогими, особливо якщо йдеться про керамічні вініри. Крім того, на вартість впливатиме кількість вінірів і складність їх виготовлення. Композитні вініри можуть бути більш доступними, але потребуватимуть регулярного обслуговування.
  2. Якщо ви захочете зняти вініри, то процедура потребуватиме замінені на нові або проведення іншої замінювальної процедури з відновлення зубів, як-от протезування чи реставрація.
  3. Відсутність можливості ремонту. Якщо виріб пошкодився, його складно або навіть неможливо відремонтувати, в цьому випадку буде рекомендовано повна заміна. 
  4. Чутливість емалі. Деякі пацієнти можуть відчувати тимчасову гіперчутливість після встановлення вінірів, особливо якщо була потрібна значна підготовка зубів.