Зламався айфон: що робити

Promo
Фото: apple-lab.com.ua Фото: apple-lab.com.ua
Загальновідомий факт: однією з переваг «яблукової» техніки є те, що вона піддається ремонту. Винятком можуть стати «важкі» випадки – тобто ті, коли потрібно замінити більшість «начинки» телефона, і тоді постає питання: чи не краще купити новий. Тобто ремонт айфону – місія можлива.

Отже, у вас поламався айфон. У вас є два шляхи. Перший – шукати знайомого, який знає якогось знайомого, у якого є якийсь знайомий майстер Василь, який може відремонтувати все – від бабусиної скороварки до космічного корабля, і довірити йому свій айфон. 

Другий – звернутися у сервісний центр AppleLab, де працюють дійсно фахівці. 
  
Фахівці сервісних центрів apple знають: в айфонів, як і в інших смартфонів, найчастіша поломка (понад 50 % випадків) – це розбитий екран або поломка корпусу через падіння або недбале використання. 

Що ламається в айфонах 

Наводимо перелік поломок у порядку зменшення частоти звернення до сервісного центру apple:

1. На старих моделях не працює фізична кнопка під екраном через фізичне зношування, потрапляння вологи або через серію мікроушкоджень унаслідок багатьох падінь. 

2. iPhon перестав заряджатися. Найпоширеніша причина – роз'єм забився пилом та ворсинками, які потрапляють туди, коли носите телефон у сумці чи кишені. У цьому випадку потрібне професійне чищення роз'єму. Або роз'єм пошкоджено від ненавмисного приєднання сторонньої зарядки з іншим типом штекера чи від фізичного зносу. У таких випадках необхідно замінити роз'єм.

3. Телефон став тихо дзвонити чи погано чути співрозмовника. Причина – забруднення решітки, що прикриває динамік, лусочками шкіри з обличчя і жиром, який у людини безперервно виділяють сальні залози. Тут потрібне професійне чищення.

4. Не гасне екран під час дзвінка. Це проблема у верхньому шлейфі, який або кородував від вологи, або постраждав від струсу під час падіння. Потрібно розібрати iPhon та замінити шлейф.

5. FaceID не реєструє особу і не працює. Усередині датчика розблокування по обличчю є дуже крихкий компонент – призма, яка може пошкодитися не тільки від падіння iPhon, а й від різкого струсу сумки, в якій знаходиться смартфон. Потрібен ремонт з оновленням роботи системи безпеки.

6. Екран не реагує на торкання. Якщо це не зависання, яке «лікується» перезавантаженням, то це пошкодження дисплея, яке відбувається через постійні вигини, якщо носити смартфон у задній кишені джинсів. 

7. Не працюють кнопки регулювання гучності та увімкнення/вимкнення смартфона на бічних гранях корпусу. Це або потрапляння вологи з подальшою корозією або фізичне зношування через занадто велику кількість натискань у процесі використання. У таких випадках потрібно замінити блок з кнопками.

8. Якщо співрозмовник не чує вас – вийшов з ладу мікрофон, його потрібно замінити.

9.  Не працює ліхтарик – вийшов з ладу елемент освітлення, теж потрібна заміна.

Як бачимо, найрозповсюдженіші поломки доволі легко виправити, якщо мати досвід, кваліфікацію, обладнання та комплектуючі. Але, якщо ви ремонтуєте свій айфон у «майстра» Василя – чи впевнені ви, що він зможе правильно протестувати ушкодження та замінити необхідну деталь на відповідну? А ще є питання стерильної чистоти та багато інших, які не можна забезпечити в умовах ремонту «на колінах». 

Саме тому, якщо ви бережете свій айфон, то для ремонту краще звернутися в сервісний центр apple AppleLab у Харкові. За посиланням  ви зможете не тільки записатися на зручний для вас час, а ще й отримати знижку на ремонт та гарантію.  
 

Автор: Ірина Мнішек