Зубний біль у дорослих та дітей: поради для полегшення стану

Promo

Зубний біль — один з найнав'язливіших.

Кожна людина у житті відчувала цей невпинний і просто дискомфортний біль у зубах. Зубний біль може спровокувати погода, неправильна їжа, недостатній догляд за ротовою порожниною, головний біль та різні захворювання. Ігнорувати такий стан не можна ні в якому разі. Аптека пропонує широкий вибір різноманітних препаратів у вигляді таблеток та спеціальних гелів. Знеболювальне від зубного болю швидко знімає неприємні відчуття. Утім, слід пам'ятати – це лише тимчасова допомога.

Серед знеболювальних від зубного болю можна виділити:

  • Нестероїдні протизапальні засоби. Такі препарати є популярними та ефективними, вони здатні допомагати при різних патологіях та знімати дуже сильні болі; 
  • Спазмолітики. Ця категорія препаратів розслаблює гладкі м’язи та усувають спазм судин, який часто є причиною головного болю;
  • Судинозвужувальні засоби. Такі препарати допомагають при патологічних станах, які спричинені надмірним розширенням судин та застоєм крові.

Якщо знеболювального немає

Якщо ж ліків все ж таки немає, можна виконати прості маніпуляції для самодопомоги. Зловживати самодопомогою не треба. Такі методи для зняття болю необхідно використовувати лише у випадку, коли ви не можете потрапити до спеціаліста.

  • Полоскання – чудовий засіб для вгамування зубного болю. Полоскати порожнину рота необхідно кожні 20-30 хвилин. Стоматологи рекомендують полоскати рота за допомогою розчину куховарської, морської солі або соди. Для посилення антисептичного ефекту у розчин можна додати пару крапель йоду. Окрім того, полоскати рот можна відваром шавлії, календули, м'яти або ромашки.
  • Лід – добре допомагає впоратися із зубним болем. Слід прикласти шматочок льоду до хворого зуба, але не зловживайте таким способом. Ні в якому разі не можна робити зігрівальні компреси – у разі загноєння при нагріванні інфекція буде поширюватися назовні, що точно не допоможе у лікуванні зубного болю.
  • Примочки – непогано знімає зубний біль м'ятна, обліпихова або гвоздикова олія. Ватний тампон необхідно зволожити в олії та покласти на хворий зуб.

Зубний біль у дітей

При зубному болю у дітей необхідно бути вкрай обережним та якомога швидше відвести дитину до стоматолога. Але, якщо змоги піти до лікаря наразі немає, батькам слід виконати декілька кроків:

  • Ретельно оглянути порожнину малечі. Якщо залишки їжі застрягли між зубами дитини – ретельно очистить їх, нехай дитина прополоще рота.
  • Якщо ви помітили, що у дитини набрякла щока або ясна, приготуйте соляний розчин. У 1 склянку кип’яченої води додайте 1 ч. л. кухонної солі. Нехай дитина полоскає рота до самого походу до лікарні. Якщо ж малеча ще не вміє полоскати, протирайте ясна марлевою серветкою змоченою у цьому розчині.
  • Якщо зубний біль у дитини надто сильний, можна дати їй знеболювальні препарати, які призначені для дітей.
  • Слідкуйте за тим, щоб їжа, яку їсть дитина не була надто холодною або гарячою. Не давайте дитині солодкі, солоні, гострі та кислі страви.

Утім, слід пам'ятати, що самолікування може тільки погіршити ваш стан та стан вашої дитини.