Перший балаклієць отримав компенсацію за зруйноване житло

11.07.2023 14:50 Балаклія
Фото: Балаклійська міська військова адміністрація Фото: Балаклійська міська військова адміністрація

Житель Балаклійської громади Ізюмського району Харківської області отримав компенсацію на відновлення житла в рамках програми єВідновлення.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на інформацію начальника Балаклійської міської військової адміністрації Віталія Карабанова.

У Балаклійській громаді працює комісія єВідновлення за програмою «Дія». До її складу ввійшли активісти місцевих громадських організацій, експерти у галузі будівництва й архітектури, а також муніципальні службовці.

  – За станом на 10 липня було подано 5 тисяч 972 інформаційні повідомлення на компенсацію нерухомого майна, 665 – через електронний портал «Дія». Перші три заяви розглянуто позитивно. Вони пройшли всі етапи – ознайомлення, оскарження, підписання. Через дев’ять днів після винесення позитивного висновку одна особа повідомила, що їй надійшли кошти. Ще 45 заяв комісія розглянула, але вони поки що знаходяться в розробці,  – розповідає очільник громади.  

Пан Віталій зазначає, що перед владою стоїть завдання обстежити усе пошкоджене або знищене внаслідок російської військової агресії житло у громаді. На Балаклійщині є села, де рідко яке обійстя обійшли руйнування. Йдеться про населені пункти, які перебували на лінії вогню: Нову Гусарівку, Гусарівку, Шевелівку, Чепіль, Протопопівку. І повідомлення від громадян, чиє житло постраждало або не підлягає відновленню, ще продовжують надходити.

Зазначається, що на першому етапі виплати становитимуть до 200 тисяч гривень  і стосуватимуться житла, яке можна швидко відновити. Надалі планується нарахування компенсації для капітального ремонту, а також повністю зруйнованого житла.

Нагадаємо, що у напівзруйнованій Гусарівці відкрили сироварню і виготовляють морозиво. 

Також нагадаємо, що у селі Шевелівка Ізюмського району Харківської області сільгоспвиробники працюють на 25 % від своїх можливостей через мінне засмічення угідь. Для того, аби не наражати людей на небезпеку, спочатку поля перевіряє «Дракон» – машина для розмінування на дистанційному управлінні.

Раніше ми писали, що Пес Патрон разом зі своїми колегами з ДСНС брав участь у розмінуванні в районі Балаклії Харківської області.

Більше новин Балаклія читайте на нашому сайті.