Росіяни стрибали у Сіверський Донець: про бої під Балаклією

12.09.2022 19:00 Балаклія
Українські захисники, які звільняли Харківщину від окупантів, розповіли про деталі боїв у районі річки Сіверський Донець та захоплення позиції «Москва».

Розповідь бійців опублікували у Генштабі ЗСУ. На відео військові кажуть, що найтяжчим було взяття укріпрайону «Москви» під Балаклією.

– Це був лівий фланг росіян, який прикривав все угруповання у Щурівці, Новій Гусарівці та Байраку. Там було сконцентровано дуже багато їхніх сил, саме закопані вони добре були. Їхнім головним завданням було — не пустити нас за річку Сіверський Донець, аби ми не перерізали дорогу логістичного забезпечення на Балаклію, Савинці та Ізюм – вони цю дорогу тримали, — говорять захисники.

Бій за позицію був запеклим, у хід ішли гранатомети та стрілецька зброя. Воїни кажуть – це був найскладніший бій за всі п'ять днів.

– Бій почався з гранатометного обстрілу, за нами йшли танки, саме по них працювали гранатомети. Це були найтяжчі дві години з усіх п'яти днів, які ми там проводили. Бої точилися на відстані у 150 м. Ворог кинув своїх, і тому вони завершили дуже безславно. Пірнали у річку Сіверський Донець. Кажуть «русские своих не бросают» — так вони кинули всіх, — підсумували бійці 518-го батальйону «Дике поле».

Тим часом Генштаб повідомляє, що військове командування рф призупиняє відправлення нових сформованих підрозділів на територію України. Велика кількість добровольців категорично відмовляється від служби в бойових умовах. Насамперед це зумовлено інформацією про дійсну кількість загиблих, при цьому не враховується втрата приватних військових компаній та мобілізованих з тимчасово окупованих територій. Лякає добровольців і загальне ставлення до поранених: у російських шпиталях навмисно спрощуються діагнози та характер бойових травм. Це робиться для того, щоб скоріше повернути військових у зону бойових дій.

Автор: Анастасія Хушану