Скільки домовласників у Балаклійській громаді прихистили в себе ВПО

10.06.2024 10:50 Балаклія
Фото ілюстративне Фото ілюстративне

 У Балаклійській громаді Ізюмського району програма «Прихисток» запрацювала із січня 2023 року. Деокупована Балаклійщина прихистила людей з більш постраждалих громад як регіону, так і східних та південних областей України. Громадяни, які розмістили в себе людей, щомісяця отримують грошову компенсацію від держави. 

Про це медіа «Слобідський край» розповіла головний спеціаліст управління житлово-комунального господарства, транспорту та благоустрою Балаклійської міської ради, відповідальна особа за оформлення компенсації за тимчасове розміщення ВПО Ірина Ковалевська.

  – За травень поточного року заяви на компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб подали 100 домовласників. Усього вони розмістили 179 людей. Сума компенсації на одну розміщену особу становить 14 гривень 77 копійок у день. Загальна сума щомісячної компенсації по громаді становить близько 80 тисяч гривень, – зазначає Ірина Ковалевська.

Є серед вимушених переселенців жителі Куп'янської, Дергачівської, Золочівської громад, а також Донецької, Луганської, Херсонської областей та півострова Крим.

– Перші переселенці в громаді з'явилися десять років тому, коли на Донбасі розпочалася АТО (пізніше – СВО). Станом на сьоме червня поточного року на території Балаклійської громади проживають 5 тисяч 667 осіб, – говорить заступник начальника управління Ізюмської РВА Наталія Бовдуй. 

Нагадаємо, що внутрішньо переміщені особи в Зачепилівській громаді розвивають власний бізнес.

Також нагадаємо, що у Чугуївській громаді зареєстровано 11,5 тисячі внутрішньо переміщених осіб. Утім, їх кількість завжди змінюється. 
     

Автор: Тетяна Чмут