Барвінківщина: в якому стані знаходяться села на лінії розмежування фронту

01.08.2022 15:20 Барвінкове
Барвінківська громада щоденно знаходиться під обстрілами окупантів, особливо вони «полюбляють» гатити по населених пунктах касетними боєприпасами.

Олександр Бало розповів “Слобідському краю” про стан сіл громади, що знаходяться на лінії розмежування фронту.

– Велика Комишуваха на сьогодні вщент розбита та знаходиться під окупацією. Людей там немає, їх евакуювали ще навесні. У Курульці до війни проживало близько п'яти сімей, село практично пусте було. Воно також постраждало від обстрілів. У Рідному розбитий Будинок культури, амбулаторія, взагалі центр села, але такого, як у Грушувасі, немає. Загалом найбільше в нас розбиті Велика Комишуваха та Грушуваха – вони майже однаково знищені вщент. Курулька та Нова Дмитрівка трохи менше постраждали, – пояснив «Слобідському краю» Барвінківський міський голова.

За його словами, Грушуваха постійно знаходиться під ворожими обстрілами. Не виняток і ніч 1 серпня – окупанти знову гатили по селу. 

У соціальних мережах повідомили, що з Барвінкового запускають маршрутне таксі до Близнюків. Утім, у місцевій владі таке рішення не приймали. 

– Для того, щоб зараз органи місцевого самоврядування змогли надати ліцензії на перевозки, треба пройти сім кіл пекла, визначити переможця... Тим паче, у нас громада фронтова, ця процедура дуже важка. Можливо, це місцеві хочуть «таксувати». Такі перевозки наразі безпечні, у бік Близнюків у громаді ситуація спокійна. А так у нас є електропоїзд з Гаврилівки до Лозової, наразі займаємося питанням запуску поїзда і з Язикового, – розповів очільник громади.

Також Олександр Бало розповів, що 31 липня у громаді вшанували пам'ять загиблих під час війни дітей, небайдужі приносили до пам'ятника козаку Івану Барвінку іграшки та квіти.

– Скупчення людей не було, приходили лише небайдужі люди, – зазначив він.

Автор: Анастасія Хушану