Чи буде офіційна евакуація у Лозовій і Барвінковому – коментар місцевої влади

16.08.2022 17:27 Барвінкове
Фото: focus.ua Фото: focus.ua
Сьогодні, 16 серпня, очільники Лозівської і Барвінківської територіальних громад Харківської області розповіли, чи буде в їх ТГ офіційна евакуація.

Наразі Лозовою ширяться чутки, у тому числі вони й соцмережами, щодо обов’язкової евакуації з Лозової. Сьогодні, 16 серпня, очільник Лозівської громади Сергій Зеленський записав відеозвернення з цього приводу.

– Я офіційно заявляю, що на сьогодні ніяких рекомендацій, ніяких документів щодо евакуацій до нас офіційно не надходило. Підприємства, організації працюють у сталому режимі. Щодо родин, які тимчасово виїхали, я хотів би попросити поки не повертатися для власної безпеки, – йдеться у відеозверненні.

За інформацією Сергія Зеленського, до 24 лютого населення Лозівської громади було 90 тисяч, наразі – 70-75 тисяч, ураховуючи переселенців.

– Було багато дзвінків у міську раду з питань евакуації, і в соціальних мережах деякі ЗМІ виклали, що в нас і в Барвінковому проходить обов’язкова евакуація. Почали розбурхувати громаду. Щоб люди заспокоїлися, я зробив звернення, – розповів «Слобідському краю» керівник Лозівської громади. – Загроза завжди є і була з моменту вторгнення. Залишається велика ракетна небезпека, наземної загрози немає, наразі ЗСУ міцно тримають оборону. Сьогоднішній день нічим не відрізняється від дня тижневої або місячної давності.

Читайте також: Унаслідок обстрілу громади на Харківщині пошкоджена комунальна техніка

Очільник Барвінківської територіальної громади Олександр Бало повідомив «Слобідському краю», що в їх ТГ евакуація теж не проходить.

– Цю інформацію хтось розповсюдив, навіщо – не зрозуміло. У нас немає ніякої евакуації, вона пройшла ще в квітні. Хто побажав, той залишився, – сказав Барвінківський міський голова. – До 24 лютого в Барвінковому проживало близько дев’яти тисяч людей, приблизно така ж кількість жителів проживала в інших населених пунктах нашої громади. Наразі в усій громаді мешкає близько дев’яти тисяч людей. У самому Барвінковому було до півтори тисячі мешканців, а зараз жителі почали повертатися. Я їжджу вулицями міста, думаю, близько двох тисяч людей на сьогодні в місті є. Тенденція спостерігається, що люди повертаються, втім я не раджу цього робити.

Сьогодні, 16 серпня, вранці Олександр Бало виклав відеозвернення, в якому попередив земляків про можливі удари окупантів по Барвінковому.

– Після мого оголошення швидко пройшовся центром міста і попередив людей, щоб розходилися по домівках. І десь о 12:00-13:00 були прильоти. Пошкодження в місті є, найголовніше, що обійшлося без жертв, – зазначив Олександр Бало.