Працюють задля Перемоги: Безлюдівська громада будує нові плани

Громади на зв'язку
30.10.2024 15:20 Безлюдівка
Селищний голова Микола Кузьмінов з освітянами громади на День вчителя/фото: Безлюдівська селищна рада Селищний голова Микола Кузьмінов з освітянами громади на День вчителя/фото: Безлюдівська селищна рада

Безлюдівська громада продовжує розвиватися, підтримуючи місцевих мешканців, внутрішньо переміщених осіб та українських воїнів.

Війна не оминула стороною

Війна внесла свої корективи у життя Безлюдівської громади. Комунальні підприємства пристосовуються під нові умови роботи, а бізнес переформатувався під вимоги часу. Вирішуються щоденні побутові проблеми мешканців громади та вимушених переселенців. Значна частина місцевого бюджету спрямовується на допомогу українським військовим.
 
– Ми, дякувати Богу, не були в окупації, але війна не оминула стороною і нас. Ще на початку повномасштабного вторгнення були прильоти у Васищевому – там зруйновано будинок. Також унаслідок російських ударів були пошкоджені декілька будинків у селищі Хорошеве, – розповідає Безлюдівський селищний голова Микола Кузьмінов. 

Прапор у Безлюдівці, пошкоджений обстрілами/фото: Слобідський край

У ліцеї зберігається прапор, пошкоджений російськими обстрілами/фото: Слобідський край

Найбільше постраждало від обстрілів село Котляри, яке розташоване поряд із Харковом. Російські удари зруйнували два будинки та пошкодили десять. На жаль, не минулося без жертв – тоді загинув молодий чоловік. Селищна рада виділила кошти та будівельні матеріали на відбудову пошкоджених осель.

Допомога переселенцям

Безлюдівська громада прихистила багатьох людей, які полишили свої домівки, рятуючись від обстрілів окупантів, та потребували підтримки і допомоги. Станом на початок жовтня 2024 року на території Безлюдівської громади офіційно зареєстровані 10 923 внутрішньо переміщені особи. «Ми підтримуємо всіх, хто цього потребує, і нікому не відмовляємо у допомозі», – зазначає селищний голова.

Гуманітарна допомога ВПО у Безлюдівці/фото: Безлюдівська селищна рада

Гуманітарна допомога переселенцям/фото: Безлюдівська селищна рада

Центром надання соціальних послуг у жовтні була організована зустріч з мешканцями громади, які мають статус внутрішньо переміщених осіб. На зустрічі обговорили нагальні проблеми, що турбують людей, а також роздали продуктові набори від БФ «Деполь».

Підтримка дітей та молоді

Не лишається поза увагою і молодше покоління. Тут справедливо вважають, що діти – це інвестиція у майбутнє громади. Цьогоріч коштом місцевого бюджету 150 дітей мали можливість відпочити в таборі «Лісова галявина» на Чернівеччині.

– Це переможці олімпіад, МАН, творчих конкурсів та діти військовослужбовців. Вони заслужили на цей відпочинок – протягом року добре вчилися, брали участь у різних конкурсах та олімпіадах, перемагали. Дітям зараз дуже потрібні психологічне розвантаження та позитивні емоції. Адже війна позбавила їх щасливого дитинства, – розповідає начальниця відділу освіти Безлюдівської селищної ради Вікторія Павленко.

Діти з Безлюдівської громади їдуть на відпочинок/фото: Безлюдівська селищна рада

На відпочинок/фото: Безлюдівська селищна рада

Діти з Безлюдівської громади їдуть на відпочинок/фото: Безлюдівська селищна рада

Селищний голова каже, що громада й надалі виділятиме кошти, щоб дати можливість дітям оздоровитися та відпочити. 

У відділенні соціальної згуртованості та самозародності з метою психоемоційного розвантаження фахівці Центру надання соціальних послуг влаштовують для дітей різні заняття, які проходять у вигляді гри. 
У громаді також планують створити молодіжну раду, залучивши активних молодих людей до участі в суспільному житті та розвитку місцевих ініціатив.

Арттерапевтичне заняття з дітьми Безлюдівської громади/фото: Безлюдівська селищна рада

Арттерапевтичне заняття/фото: Безлюдівська селищна рада

– Молодь має стати активною частиною нашої громади, допомагати та брати участь у розв’язанні актуальних питань, – говорить Микола Кузьмінов.

Безпека на першому місці

Зважаючи на російську агресію і постійні ворожі обстріли, на першому місці є безпека кожного мешканця громади. Так, за рахунок місцевого бюджету зробили найпростіші укриття на 300 учнів у Безлюдівському та Васищевському ліцеях. Наразі проводяться роботи, щоб розширити кожне з укриттів до 600 місць. У Хорошівському ліцеї також облаштували наземне укриття на 150 місць. У дитячих садках установили укриття, які можуть вмістити до 75 осіб.

Під захистом і медичні працівники. Найпростіші наземні укриття на 24 місця встановили у Васищевській та Безлюдівській амбулаторіях.

Результати декомунізації

У Безлюдівській громаді позбавляються топонімів, пов’язаних з радянським минулим та росією. Зокрема, перейменували вулиці у Безлюдівці, Котлярах, Васищевому та Хорошевому. Тепер на мапі громади є вулиці Василя Стуса, Весняна, Козацька, Солов’їна, Захисників України, Захисників неба та інші.

З часом може з’явитися й вулиця на честь знаменитого земляка – поета Олексія Аулова, який похований на місцевому цвинтарі. Його перу належить поетична збірка «Безлюдівське перехрестя».
Декомунізацію пройшов і юридичний ліцей: тепер він називається «Безлюдівський юридичний ліцей імені І. Я. Підкопая Безлюдівської селищної ради».

Допомога оборонцям

Безлюдівська громада з перших днів повномасштабного вторгнення підтримує Збройні сили України. 

– З початком війни докорінно змінилося життя нашої громади. Ми одразу зрозуміли, що потрібно адаптуватися до суворих реалій, а задля жаданої Перемоги маємо допомагати воїнам її вибороти. Селищною радою виділені на потреби військових близько 26 мільйонів гривень, – розповідає Микола Кузьмінов.

За його словами, гроші йдуть на закупівлю обладнання для захисників.

– Ми виділяємо кошти, а військові самі купують те, що їм потрібно. Вони краще знають, що необхідно для захисту нашої держави. Ми ж допомагатимемо воїнам стільки, скільки потрібно. Багато мешканців громади нині боронять країну в лавах ЗСУ. На жаль, дехто залишився у строю назавжди, – додає Безлюдівський селищний голова.

Децентралізація проведена вчасно

У 2015 році, коли розпочався процес децентралізації, з цього приводу точилося багато дискусій. Одні висловлювалися категорично проти, інші запевняли, що це єдиний вихід для збереження та розвитку сіл. За словами Миколи Кузьмінова, завдяки децентралізації громада отримала можливість самостійно планувати та розподіляти кошти на потреби старостинських округів.

– Децентралізація проведена вчасно, і тепер маємо більше можливостей для розвитку громади. Стараємося працювати так, щоб життя місцевих жителів ставало дедалі комфортнішим, – каже очільник Безлюдівської громади.

На території громади ремонтуються дороги, тротуари. Як говорить селищний голова, відремонтоване дорожнє покриття значно знижує ризики дорожньо-транспортних пригод та покращує доступ до населених пунктів.

Дорога у Безлюдівці/фото: Слобідський край

Вулиця у громаді/фото: Слобідський край

– У перспективі – також будівництво нового стадіону, бо наш уже старий. Загалом планів багато. На заваді лише одне – війна та окупанти. Тому ми вдячні нашим мужнім воїнам за можливість працювати і розвиватися. Віримо в Перемогу і працюємо задля Перемоги, – підсумовує Микола Кузьмінов.