Із землеробства – у виготовлення броні: як підприємство з Біляївської громади допомагає військовим та переселенцям

16.11.2022 11:14 Біляївка

Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну приватне сільськогосподарське підприємство «Орельське» Біляївської громади займається волонтерством. За дев’ять місяців війни колектив підприємства виробив та відправив на передову 350 бронежилетів, близько 40 буржуйок, 80 комплектів аптечок первинної допомоги та більш ніж 100 комплектів форми для українських захисників.

З 2000 року в селі Верхня Орілька зареєстровано приватне сільськогосподарське підприємство «Орельське». Воно обробляє понад 1000 гектарів орної землі. У мирний час колектив ПСП займався вирощуванням зернових, бобових і насіння олійних культур. А з початком повномасштабного вторгнення аграрії майже повністю занурилися у волонтерство.

– Директор «Орельського» Сергій Колодяжний допомагає всім, чим може наразі. Для наших захисників на його підприємстві шиють бронежилети, які потім відвозять на передову. У селі ремонтує дороги, допомагає доводити до ладу вулиці… У мирний час завжди допомагав влаштовувати свята, вітає наших ветеранів з ювілеями. Усим, за чим ми звертаємося, допомагає, – розповів «Слобідському краю» староста Верхньоорільського старостинського округу Біляївської громади Геннадій Шеремет.

Також очільник агропідприємства активно допомагає і вимушеним переселенцям. Коли до Біляївської громади почали приїжджати постраждалі від війни люди, які втратили свої домівки, Сергій Колодяжний почав заселяти їх у будинки, що належали ПСП «Орельське».

– Кількість сільського населення поступово зменшується. Люди з віком відходять у вічність… А їхні спадкоємці, як показала практика, хочуть жити у містах, а не в селах. Ці домівки багато років пустували, тому ми почали їх купувати. А коли сталося таке горе, ми передали ці будинки переселенцям. Тепер вони мають дах над головою і знаходяться у відносній безпеці. Я хочу сказати, що кожен громадянин, відповідальний за свою державу, має по змозі допомагати іншим. Особливо під час цієї жорстокої війни, – зазначає директор ПСП «Орельське».

За словами Верхньоорільського старости, аграрій привозить переселенцям дрова та будівельні матеріали. У будинках довго ніхто не жив, тому можуть потребувати ремонту.

Сам Сергій Колодяжний розповів, що найближчим часом колектив підприємства запустить роботу круп’яного цеху, де виготовлятимуть гуманітарну допомогу населенню та військовим.