Відвернути дітей від війни: чемпіонка з тхеквондо тренує молодь на Харківщині

04.07.2022 19:20 Біляївка
Фото: Анна Чорнуха Фото: Анна Чорнуха
З приходом війни чотириразова чемпіонка України з тхеквондо та власниця чорного пояса Маша Чорнуха була вимушена із сім'єю переїхати з Харкова до села Дмитрівка Біляївської громади.

У свої 15 років дівчина відкрила власну спортивну секцію на території громади, яка прийняла її сім'ю, і тепер навчає місцевих дітей бойовому мистецтву. Про історію дівчини розповідає видання Первомайська Слобожанка.

Найважливішим своїм здобутком на цей час Маша вважає дві золоті медалі міжнародних турнірів з тхеквондо класу G-1 «Sofia Open 2019» та «Sofia Open 2021», які проходили у Болгарії. Четвертий чемпіонат України дівчина виграла у грудні 2021 року, за декілька місяців до війни. Маша займається тхеквондо із семи років і вже має досвід тренування дітей.

«Ще в Харкові мій тренер якось запропонувала мені набрати свою групу. У мене почало виходити, подобалось працювати з дітьми», – розповідає дівчина.

Чемпіонка-переселенка з тхеквондо тренує дітей на Харківщині

Приміщення для тренувань дітей знайшли майже одразу, в організації допомогла староста Людмила Погоріла.

«Після того, як про це зайшла мова, Людмила Олегівна подзвонила наступного дня і сказала, що вже є приміщення. Можна приходити та набирати дітей», – згадує Маша.

З новими знайомими Маша ходила селом та звала дітей на перше заняття, потім молодь почала приходити сама. Спортсменка каже, що спочатку було важко тренуватися з групою старших дітей, але зараз всі спрацювались і одне одному допомагають. Для тренувань використовують приладдя Маші, що назбиралося за роки тренувань. Те, чого не вистачало, – зробив батько дівчини, а саме бар'єри та ваговий м'яч.

Чемпіонка-переселенка з тхеквондо тренує дітей на Харківщині

«Якби не війна, я б уже могла везти молодших на турнір. Це таке змагання для дітей, хто займається тхеквондо місяць чи два», – каже дівчина.

Маша зазначає, що створила групу для того, аби відвернути дітей від війни і допомогти повірити в себе та свої сили.

Автор: Анастасія Хушану