Сімдесят відсотків пацієнтів – іногородні: чому вони обирають Близнюківську лікарню
Громади на зв'язкуМедичні заклади Близнюківської громади складають конкуренцію лікарням Дніпропетровської і Донецької областей. Операції у вузькопрофільних спеціалістів розписані на два тижні вперед. За рівнем оснащення Близнюківська центральна районна лікарня не поступається приватним клінікам Харкова.
Підйомні і житло
Можливості проводити невідкладні хірургічні втручання, маючи у розпорядженні широкий спектр сучасного медичного обладнання, забезпечувати реабілітацію пацієнтів і надавати критично важливі медичні послуги на рівні європейських стандартів у громади з’явилися не так давно.
Микола Грушак, гендиректор КП «Близнюківська центральна районна лікарня»
«У Близнюківській лікарні я працюю з 2012 року, і трохи більше року як генеральний директор. Коли тільки прийшов, заклад був без ремонту, дуже бракувало лікарів. Лікарня зажила по-новому, коли фундація Олени Зеленської реалізувала проєкт «Реконструкція комплексу будівель стаціонару». Це стало відправною точкою в її відновленні. Відтоді допомога стала надходити зусібіч: від Близнюківської громади, Департаменту охорони здоров’я ХОВА та МОЗУ», – розповідає генеральний директор КП «Близнюківська центральна районна лікарня» Микола Грушак.
Нове обладнання допомогло розширити спектр медичних послуг. Цікавість до лікарні стали виявляти медики з різних куточків регіону, в тому числі з Харкова. Вони на місці переконувалися, що умови, в яких працюватимуть, й обладнання, яке буде в їхньому використанні, відповідають вимогам закладу з високим рівнем медичного обслуговування.
«Припливу нових спеціалістів посприяла програма стимулів, яку розробив очільник громади Геннадій Король. Наші лікарі отримують підтримуючий соціальний пакет і житло. Згідно з програмою стимулів, лікар, який підписує контракт на співпрацю з Близнюківською лікарнею, одноразово отримує сто тисяч гривень підйомних і щомісяця упродовж наступних п’яти років – п’ять тисяч гривень додатково до зарплати. Також нові лікарі, які виявили зацікавленість співпрацювати з нами, забезпечуються житлом з правом переоформлення його у свою власність через десять років проживання», – зазначає Микола Грушак.
Медики, які приїздять до Близнюків з намірами знайти роботу, спершу йдуть до лікарні, оглядають свій майбутній кабінет. Передусім їх цікавить медичне обладнання. Лікарі, які вирішують жити і працювати у Близнюківській громаді, направляють свої професійні запити її очільникові.
Операція на ЛОР-органах / Фото: Микола Грушак
«Візьмемо хоча б наших ЛОР-лікарів, які, ознайомившись з наявним медичним обладнанням, відразу склали список того, чого не вистачає, і озвучили його очільнику громади. До списку, зокрема, увійшли ЛОР-комбайн, ендоскопічні шейвери, операційний інструментарій. Усе це було придбане в найкоротший термін за кошти громади і увібралося в суму 2,5 мільйона гривень», – розповідає генеральний директор Близнюківської лікарні.
Для ЛОР-кабінету вже закуплено багато різного обладнання і медичного інструментарію, але плани з його устаткування ще не виконані.
«Завдяки технічному переозброєнню відкриваємо більше профілів оперативних втручань. Операції в наших ЛОР-спеціалістів розплановані на два тижні вперед», – зазначає Микола Грушак.
«Для нас усі однакові»
На сьогодні 80 % навантаження Близнюківської лікарні – іногородні пацієнти. Переважно жителі регіону, а також сусідніх Дніпропетровської та Донецької областей.
Пацієнти в очікуванні своєї черги / Фото: Микола Грушак
«Усіх, хто потребує госпіталізації, кладемо в стаціонар. Ми «не прив’язуємося» до місця проживання пацієнтів. Для нас усі однакові. Щодня разом з двома своїми заступниками з медичної частини здійснюю обхід закладу, дізнаюся від людей про їхні потреби», – говорить гендиректор медзакладу.
Перебування пацієнтів у лікарні, як і оперативні втручання, безкоштовні. На сьогодні заклад має договори з НСЗУ за Програмою медичних гарантій на 18 пакетів медичних послуг, це на сім пакетів більше, ніж у 2021 році. Майже вдвічі збільшився обсяг державного фінансування пакетів медичної допомоги порівняно з останнім довоєнним роком.
«Ідеться не тільки про лікування ЛОР-органів, а й про хірургічний, реабілітаційний, терапевтичний, поліклінічний, діагностичний профілі. Наразі доопрацьовуємо протоколи лікувань, згідно з якими усі медикаменти наші пацієнти отримуватимуть безкоштовно», – зазначає Микола Грушак.
Нове поповнення
У Близнюківській громаді створюють сприятливі умови для лікарів дефіцитних спеціальностей. Переваги роботи на новому місці уже встиг оцінити лікар-отоларинголог Денис Дерявий.
ЛОР-лікар Денис Дерявий / Фото: Микола Грушак
У пошуках роботи Денис натрапив на оголошення на сайті Близнюківської селищної ради. У громаді, крім працевлаштування за фахом, йому запропонували житло, гнучкий графік роботи, кабінет, оснащений сучасним медичним обладнанням.
«Ще не минуло й двох місяців, як я працевлаштувався до Близнюківської лікарні. Як тільки переступив поріг кабінету ЛОР-лікаря, то відразу відпустив усі вагання. Був приємно вражений медичним устаткуванням на рівні міжнародних стандартів. Усвідомив, що буде на чому і чим працювати», – розповідає лікар.
Медичне обладнання в кабінеті лікаря-отоларинголога дозволяє виконувати складні оперативні втручання за міжнародними протоколами. Фахівець також веде амбулаторний прийом, та в основному зосереджений на проведенні операцій. Він має справу як з маленькими, так і з дорослими пацієнтами.
У громаді працюють дві місцеві програми, спрямовані на підтримку системи охорони здоров’я. Одна передбачає видатки на удосконалення медичної допомоги населенню громади, у тому числі на придбання ліків для вразливих категорій населення, інша – забезпечує підтримку спеціалістів.
Для молодих фахівців купується житло, також їм надаються додаткові фінансові виплати. Завдяки цій програмі громада активно залучає лікарів з числа ВПО. Так, купили житло лікарям, фізичним терапевтам із реабілітаційного відділення.
«Також громада уклала договір з НСЗУ на пакет «Забезпечення кадрового потенціалу системи охорони здоров’я шляхом організації надання медичної допомоги із залученням лікарів-інтернів», який дає змогу покрити фінансове забезпечення лікаря-інтерна, що прийде працювати в громаду», – зазначає заступник Близнюківського селищного голови з питань діяльності виконавчих органів влади Надія Кулікова.
Терапевти мови й мовлення
У Близнюках, крім лікарів звичних спеціальностей, працюють також терапевти мови й мовлення. До медиків цієї спеціалізації – великі черги.
«Це більш «круто», ніж логопед. Ці терапевти допомагають впоратися з вадами мовлення як дітям, так і дорослим – ідеться про пацієнтів, які перенесли інсульт і проходять реабілітацію. Одним із поширених наслідків цієї хвороби є часткова або повна втрата здатності говорити через ураження мозкових центрів, які відповідають за мовлення», – пояснює Микола Грушак.
Заклад має у своєму штаті і ерготерапевтів. Часто людині, яка пережила травму або хворобу, важко самотужки впоратися з їх наслідками. Їй на допомогу приходять ерготерапевти.
«На сьогодні їхні послуги надзвичайно затребувані. Йдеться не тільки про цивільних, які переживають важкі психоемоційні стани через втрату рідних на війні, важко адаптуються до життя в нових умовах, а й про військових. З передової захисники повертаються і з посттравматичним синдромом, і з пораненнями. Ерготерапевти допомагають їм у вирішенні повсякденних проблем», – зауважує генеральний директор Близнюківської лікарні.
Раннє втручання
Виявлення захворювання на ранній стадії – запорука успішного лікування. Тож у Близнюківській лікарні розвивають напрям раннього втручання, йдеться про маленьких пацієнтів.
«На жаль, останні декілька років наші діти вимушені навчатися в режимі онлайн, що унеможливило проведення регулярних медоглядів у дитсадках і школах. А це дозволяло вчасно виявляти відхилення у фізичному і психо-розумовому розвитку дитини. Наразі ми вирішили цю проблему. З маленькими пацієнтами працює дитячий невролог з Харкова, якого ми нещодавно прийняли на роботу», – розповідає Микола Грушак.
Заклад, який донедавна мав потребу в лікарях багатьох профілів, на сьогодні шукає тільки лікаря-невропатолога. У Близнюках вдалося створити потужну команду з висококласних спеціалістів, у тому числі й нових спеціальностей, які є далеко не в кожному медичному закладі області.
Раніше ми писали, що у Харківському районі безкоштовно працюватиме стоматолог.
Читайте також:
Доступна медицина в Олексіївці: як вирішують проблему