«Шерифи» Богодухівської громади: хто вони і чим допомагають

Громади на зв'язку
22.07.2025 15:21 Богодухів
Поліцейські офіцери громади Як у Богодухові працюють поліцейські офіцери громади

Три роки тому в Богодухові з’явилися поліцейські офіцери громади. Вони підтримують постійний контакт з мешканцями, запобігають вчиненню правопорушень та своєчасно реагують на проблеми громади. Для комфортної роботи міська рада закупила «шерифам» службові автівки, техніку та облаштувала поліцейські станції у старостинських округах.

«Шериф» – частина громади 

Вадим Заїка – поліцейський офіцер громади у Богодухові. На цій посаді він з 2022 року, до цього працював дільничним. Правоохоронець говорить, що «шериф» – це універсал, який виконує обов’язки і патрульного, і дільничного, і ювенального поліцейського. На відміну від дільничного інспектора, поліцейський офіцер громади більшість часу перебуває на дільниці, за яку відповідає.

«Я живу в Богодухівській громаді, з населенням добре знайомий, усіх знаю. Обслуговую Сіннянський, Губарівський, Улянівський та Дмитрівський старостинські округи. Ми працюємо з населенням, і виклики досить різні бувають: сімейні чвари, розподіл межі, порушення правил дорожнього руху, невиконання батьківських обов’язків, порушення правил благоустрою, порушення у сфері торгівлі, також ми патрулюємо вночі. Зараз проводимо бесіди з дітьми щодо того, як поводитися на водоймах. Інколи бувають банальні звернення, наприклад, кури зайшли на город або сусід побризкав рослини в саду чи на городі отрутою, люди між собою вирішити не можуть, тому звертаються до нас», – говорить Вадим Заїка.

Він каже, що для «шерифа» важливо розуміти, що він – частина громади, а поруч живуть люди, яким він потрібен.

«Ми постійно спілкуємося з людьми, з мешканцями, які повідомляють про проблеми на території громади. Ми намагаємося завжди бути поряд. Працюємо без вихідних, бо багато викликів та звернень, територія обслуговування досить велика, до того ж багато переселенців до нас приїхало. Ну і ми прикордонна громада, тому потрібно більш ретельно слідкувати за правопорядком», – ділиться поліцейський офіцер громади. 

Вадим Заїка

Забезпечили машинами та технікою

Поліцейські офіцери громади у Богодухові з’явилися три роки тому. Це представники Національної поліції, які постійно проживають і працюють у населених пунктах громади, щодня комунікуючи з жителями. Їхні основні завдання охоплюють: підтримку громадського порядку та профілактику правопорушень, реагування на звернення людей, протидію домашньому насильству, виявлення порушень адміністративного законодавства та профілактичну роботу з молоддю й соціально вразливими категоріями населення.

Найголовніше – орієнтуватися на потреби місцевого населення, щоденно забезпечувати порядок на своїй території, своєчасно реагувати на проблеми громади та запобігати скоєнню злочинів.

«У поліцейських офіцерів громади досить широкий профіль повноважень. Також вони більше взаємодіють з органами влади. Ми їм допомагаємо, забезпечуємо усім необхідним. За кошти міського бюджету ми придбали їм службові автомобілі, бо територія громади досить велика, у нас 10 старостатів, відстань велика, кількість населення теж велика. На місцях, у старостатах, ми створили поліцейські станції, які облаштували меблями, придбали необхідну техніку та засоби зв’язку. Також надали ноутбуки, бо це зручніше, ніж комп’ютери, можна взяти з собою, коли є така потреба. Також міська рада співфінансує профілактичні програми безпеки», – розповідає заступник Богодухівського міського голови Володимир Тризна.

Міська влада проводить з «шерифами» робочі зустрічі, щоб визначити пріоритетні напрями взаємодії. За словами Володимира Тризни, особливу увагу приділяють фактам порушення правил благоустрою, випадкам куріння у заборонених місцях, незаконній торгівлі, зокрема продажу спиртних напоїв без відповідних дозволів та несанкціонованій вуличній торгівлі.

«Основна і щоденна їхня робота – підтримання порядку та безпеки. Мешканці до них звертаються або напряму, або через старост. Поліцейських офіцерів громади часто залучаємо до вирішення питань благоустрою. У нас є інспектори, які слідкують за цим, але ефективніше, коли є ще й поліцейський. І ми бачимо результати такої роботи – на адміністративну комісію міської ради надходить багато матеріалів щодо порушення правил благоустрою. Це великий плюс, бо люди бачать, що поліції не байдуже, і потім намагаються не порушувати», – каже заступник міського голови.

Авто для шерифів

З’явиться ще один «шериф»

Зараз у Богодухові працює три поліцейських офіцери громади та зовсім скоро їх побільшає, адже  нещодавно відбувся конкурс, де обирали ще одного «шерифа».

«Нам важливо, щоб це була людина з місцевих, бо потрібно добре знати й наші населені пункти й жителів. Професійність та стресостійкість теж серед обов’язкових критеріїв. Ну і бажання змінювати громаду на краще, бо «шерифи» –  це люди, які пліч-о-пліч з місцевими мешканцями розв’язують нагальні проблеми», – додає Володимир Тризна.

Також поліцейські офіцери громади проводять зустрічі з учасниками бойових дій, членами родин військових та пораненими військовослужбовцями, передають їм гуманітарну допомогу та спілкуються, щоб виявити їхні нагальні потреби, адже ця категорія потребує постійної уваги й підтримки, говорять у міськраді.

Зазначимо, що в межах реалізації програми «Безпечне місто» у Богодухівській громаді встановлено 78 камер відеоспостереження. Це значно підвищило рівень публічної безпеки та допомагає правоохоронцям розкривати адміністративні і кримінальні правопорушення. Завдяки співпраці громади та поліції вдалося оперативно викривати факти викрадення майна, порушення ПДР, незаконної торгівлі тощо.