«Громада повинна знати своїх Героїв»: у Богодухові відкрили Алею Пам’яті загиблих воїнів

Громади на зв'язку
07.12.2023 10:20 Богодухів
Фото зі сторінки Богодухівської міської ради у Facebook Фото зі сторінки Богодухівської міської ради у Facebook

У Богодухівській громаді шанують і цінують подвиг земляків-військових, які віддали своє життя за Україну. Для збереження пам’яті про них як приклад для підростаючого покоління в центрі Богодухова створили Алею Пам’яті.

Щодня на війні з російськими окупантами гинуть українські військові. Богодухівщина втратила 82 Героїв. Вони до кінця стояли на захисті незалежності України, починаючи з 2014 року, та віддали за неї найдорожче – своє життя. Захисники поховані на Алеї Героїв – відокремлена ділянка на кладовищі у Богодухові. Це місце передбачене для проведення меморіальних заходів для вшанування пам’яті полеглих.

– Ми ухвалили рішення зробити спеціальний сектор військових поховань, оголосили конкурс щодо облаштування Алеї Героїв. Він був відкритий, про нього було повідомлено на всіх інформаційних ресурсах міської ради. Було подано п’ять проєктів з усієї України. Два стали переможцями – їх розробила і надала група викладачів Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова. Наразі розробляється робочий проєкт. Після того, як він буде виконаний і затверджений, ми його реалізуємо. Ту ділянку, де були захоронення минулого року, ми вже облаштували. Територію, де були поховані захисники цьогоріч, облаштовуватимемо у наступному році, – розповідає Богодухівський міський голова Володимир Бєлий. 

Алея Героїв у Богодухівській громаді, Харківська область

Алея Героїв

«Виконали свій обов’язок»

Богодухівський міський голова зазначає, що знати військових-земляків, які віддали життя за нашу свободу, мають усі жителі Богодухівської громади. Втім далеко не всі будуть відвідувати кладовище, тому в міськраді вирішили зробити Алею Пам’яті в самому центрі Богодухова. Її урочисто відкрили у День Гідності та Свободи, 21 листопада. Алея розташована біля Козацького хреста. Там установлені металеві конструкції з портретами 80 загиблих Героїв. Страшні звістки про втрату ще двох захисників надійшли після відкриття Алеї Пам’яті, пізніше їх портрети теж з’являться.

Як каже Володимир Бєлий, концепція і місце розташування Алеї Пам’яті були погоджені комісією, до якої, зокрема, входили родичі військових. Вони брали активну участь у всьому процесі, їх бажання та думки були враховані.

– Ми просто виконали свій обов’язок, на мою думку, так треба робити в кожному населеному пункті. Ми вшанували їх пам’ять на кладовищі, виділили кошти, зробили пам’ятники. Важливо було зберегти пам’ять і у центрі Богодухова, тому й ухвалили рішення зробити там Алею Пам’яті. Тут питань ні в кого не виникало, увесь депутатський корпус підтримав, і далі підтримка була на всіх рівнях. Громада повинна знати своїх Героїв, це приклад для виховання підростаючого покоління, – зауважує Володимир Бєлий.

Алея Пам’яті у Богодухові, Харківська область

Алея Пам’яті

Перейменували вулиці на честь захисників

Богодухівська міськрада допомагає у похованні військового, на це виділяється 10 тисяч гривень. Це не єдина допомога родинам загиблих захисників. У Богодухівській громаді діє «Програма соціального захисту населення Богодухівської міської територіальної громади на 2023–2025 роки», в рамках якої надається допомога цій категорії населення. Зокрема, родини загиблих захисників можуть отримати матеріальну допомогу на дрова, інші види опалення, ліки, операції, реабілітацію тощо.

Також пам’ять про подвиг земляків у Богодухівській територіальній громаді зберігається в топонімах. У ТГ перейменували низку вулиць на честь воїнів та окремих бригад. Так, у Богодухові замість вулиці Ватутіна з’явилася вулиця 92-ї бригади, а замість вулиці Байдукова – вулиця 93-ї бригади «Холодний Яр». Крім цього, в декількох населених пунктах одну з вулиць перейменували на вулицю Захисників України. Вони тепер є у Богодухові, Хрущовій Микитівці, Вікторівці, Улянівці, Кленовому, Івано-Шийчиному та Полковій Микитівці.

До речі, у Богодухові одну з вулиць перейменували на честь працівників ДСНС. Тепер вулиця Гагаріна носить назву Героїв Рятувальників. А вулиця Ленська названа на честь Героїв Енергетиків. На жаль, у громаді один працівник енергетичної галузі загинув під час виконання службових обов’язків. На будинку, де він жив, установлять пам’ятну дошку.

– Зараз вкрай необхідно підтримувати захисників, які боронять нашу державу. Не менш важливо пам’ятати про подвиг Героїв, завдяки яким громада продовжує жити і всіма силами працює на нашу спільну перемогу, – зазначає Богодухівський міський голова Володимир Бєлий.

Раніше ми розповідали, що на Харківщині родини загиблих військових отримають одноразову грошову допомогу.

Автор: Савелій Мякушко