Які злочини скоїли російські окупанти в селі Макарове на Харківщині

Фото: Харківська обласна прокуратура Фото: Харківська обласна прокуратура
Прокурори Богодухівської окружної прокуратури Харківської області фіксують наслідки воєнних злочинів росії в деокупованому селі Макарове.

5 травня цього року в окупованому на той час селі Макарове Золочівської громади військовий зс рф застрелив цивільного. Ним виявився місцевий мешканець, який йшов вулицею села. Усе це сталося на очах брата загиблого, який здалеку побачив, як загарбник здійнив декілька пострілів.
За попередньою інформацією, військовослужбовець використовував автоматичну зброю з прицілом. Спочатку він вистрілив по ногах чоловіка, потім йому у спину.  

17 вересня тіло 68-річного мешканця села було ексгумовано та направлено до судово-медичної установи для проведення експертизи.

Згодом, уже 12 вересня, на території того ж села четверо місцевих мешканців підірвались на бойовому припасі, який залишили по собі окупанти. Троє чоловіків загинули на місці. Їм було 59, 65 і 67 років. Ще одна 60-річна жінка від отриманих травм померла в лікарні через декілька днів. Попередньо, усі жертви, пересуваючись по селу на мотоблоці, підірвались на розтяжці. З метою встановлення всіх обставин 17 вересня було проведено ексгумацію тіл загиблих, а також направлено до Богодухівського міжрайонного відділу Харківського обласного бюро судово-медичних експертиз.

В обох випадках відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 438 КК України за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством. На сьогоднішній день проводяться всі необхідні слідчі дії задля всебічного фіксування вказаних злочинів та встановлення всіх причетних до цього осіб.

Автор: Юлія Гнатченко