За час вторгнення у Богодухівському районі загинув 61 житель

Зруйнований будинок у Золочівській громаді Зруйнований будинок у Золочівській громаді

У Богодухівському районі російські окупанти знищили майже півтори тисячі будівель та вбили понад 60 мирних жителів.

Про це повідомляють у Харківській обласній військовій адміністрації.

З початку широкомасштабного російського вторгнення російської федерації у Богодухівському районі загинув 61 мирний житель та пошкоджено або зруйновано 1342 будівлі.

З початку впровадження воєнного стану на Богодухівщині виникло 132 пожежі, що пов’язані з бойовими діями.

– Від самого початку відкритої військової агресії з боку російської федерації обстановка на території району залишається доволі складною. Не вщухають обстріли окупаційними військами населених пунктів громад. Агресор завдає масованих ракетних та артилерійських ударів по об‘єктах цивільної інфраструктури та приватних домоволодіннях. Утім дух наших героїчних людей не можна зламати. В ці тяжкі часи вони об'єднуються, допомагають одне одному, займаються волонтерством і активно підтримують наших захисників, – каже голова Богодухівської районної військової адміністрації Анатолій Рисцов.

Наразі район отримує будівельні матеріали, які необхідні для аварійно-ремонтних робіт на пошкоджених об’єктах, однак будівельні роботи зможуть розпочатися тільки тоді, коли активні бойові дії припиняться.

Ті мережі газо- та електропостачання, що зазнають руйнувань унаслідок обстрілів, відновлюються в найкоротші терміни.

У районі станом на 1 вересня перебуває 59 тисяч 276 внутрішніх переселенців. Зараз на Богодухівщині загалом мешкає близько 180 тисяч осіб. До 24 лютого в районі проживало трохи менше ніж 127 тисяч.

Зі збільшенням кількості населення також зросло навантаження на систему охорони здоров’я, однак лікарі продовжують працювати та надавати медичну допомогу. Також лікарі надають допомогу і в тих частинах району, де поряд проходять активні бойові дії. У громадах району зараз працюють 11 автомобілів екстреної медичної допомоги.

Через воєнні дії постраждали всі освітні заклади Золочівської громади. Зокрема, школа та дитсадок зруйновані повністю, ще три заклади зазнали руйнувань приблизно на 60-70 відсотків.

Також Золочівська громада найбільше страждає від російської агресії в аграрному секторі. З 25 лютого усього було пошкоджено та спалено 20 одиниць сільськогосподарської техніки. 12 тисяч гектарів полів вважають замінованими. Одне фермерське господарство опинилося на тимчасово окупованій території. Проте сільськогосподарські підприємства Богодухівського району вже зібрали врожаю на 40,6 тисячі гектарів та намолотили 173 тисячі тонн зерна із середньою врожайністю у 42,6 центнера з гектара.

Інфографіка по Богодухівському району