Який вигляд має Борова після деокупації. Фото

04.10.2022 15:07 Борова
Фото: Борівська селищна рада Фото: Борівська селищна рада
У Борівській селищній раді Харківської області розповіли про актуальну ситуацію в громаді.

Вчора, 3 жовтня, прийшли приємні новини з Ізюмського району – ЗСУ деокупували селище Борова. Таким чином, наразі більша частина Борівської громади звільнена від російських загарбників.

– Протягом кількох днів у населених пунктах громади та за їхніми межами точилися жорстокі бої. Під натиском Збройних Сил України окупанти змушені були покинути раніше захоплені території, але залишили по собі численні руйнування, сліди військових злочинів та замінували значну частину територій. Заміновані ліси та лісосмуги, поля, пасовища, адміністративні будівлі, житлові будинки, дороги та узбіччя доріг. Наразі триває зачистка звільнених територій, проводиться обстеження будівель та місцевості, розмінування, інші заходи. В громаді працюють військові, поліція, ДСНС, керівництво громади, – повідомили в Борівській селищній раді.

Селище Борова, Харківська область, Україна, 4 жовтня 2022 року

Борова після деокупації

У селі Піски-Радьківські, яке було звільнено раніше, виявили катівню, де утримували та чинили тортури над полоненими українськими військовослужбовцями і місцевими жителями. Проводиться обстеження території інших населених пунктів щодо виявлення інших подібних місць. Уже є інформація про закатованого на смерть учасника АТО з Борової.

Колаборанти, які активно співпрацювали з окупаційною владою, у більшості своїй покинули громаду до її звільнення. Та є інформація, що декого правоохоронцям уже вдалося затримати (ці дані будуть оприлюднені після офіційної заяви правоохоронних органів). Окрім цього, в селі Ізюмське внаслідок самозаймання згоріла хата колаборанта Юрія Савченка.

Борівська селищна рада звернулися до жителів, які виїхали у зв’язку з окупацією.

Борова, Харківська область, Україна, 4 жовтня 2022 року

Борова після деокупації

– Повертатися на територію громади поки що не можна. Це вкрай небезпечно. Крім численних замінувань та можливого переховування російських військових, зберігається загроза ворожих обстрілів. На території громади немає електрики, мобільного зв’язку та Інтернету. На жаль, протягом останніх днів є жертви серед мирного населення. У борівському лісі на міні підірвалося четверо людей, двоє з них загинули на місці, інші двоє отримали важкі поранення. Попередньо, внаслідок прямого влучання ворожого снаряда в трактор загинуло троє чоловіків у селі Чернещина. 29 вересня на міні підірвалася пенсіонерка в селі Степове, яка від отриманих травм померла. Кілька людей отримали уламкові поранення внаслідок обстрілів, – розповіли в селищній раді.

Деокуповане селище Борова, Харківська область, Україна, 4 жовтня 2022 року

Борова після деокупації

Керівництво Борівської громади одразу після отримання інформації про звільнення, 3 жовтня, побували у Боровій, Підлимані та Пісках-Радьківських, де зустрілися з місцевими жителями. Спілкувалися, розпитували про проблеми і потреби, роздавали гуманітарну допомогу, дизельне паливо, надали можливість людям вийти на зв’язок з рідними через Інтернет.

Школа в Підлимані, Харківська область, Україна, 4 жовтня 2022 року

Наслідки російської окупації у Підлиманській школі

Наразі селищна рада формує реєстр потреб населення, складає відповідні списки, веде перемовини з донорами для надання гуманітарної допомоги та залучення коштів для відновлення зруйнованих будівель тощо. Люди, які вимушені були виживати в окупації, отримають грошову допомогу від Червоного Хреста.

Зруйнований дитячий садок у селі Чернещина, Харківська область, Україна, 4 жовтня 2022 року

Зруйнований дитячий садок у селі Чернещина

– Борівчани радісно зустрічають визволителів, зі сльозами на очах дякують за звільнення, щиро пропонують свою допомогу, самотужки і з власної ініціативи зафарбовують рашистську символіку на блокпостах, електроопорах та в інших місцях, які росіяни встигли помітити своїми триколорами та аналогом свастики у вигляді літери «Z», – розповіли у Борівській селищній раді.

Селище Борова, Харківська область, Україна, 3 жовтня 2022 року

Борова

Автор: Савелій Мякушко