Коли мешканцям Борівщини чекати на відновлення інфраструктури

07.11.2022 17:03 Борова

У Борівській громаді Харківської області триває відновлення критичної інфраструктури. Уже зараз на Борівщині відновлюють переправи через річку Оскіл. Незабаром мають почати роботи з відновлення електро- та теплопостачання.

Про це «Слобідському краю» розповів начальник Борівської селищної військової адміністрації Олександр Тертишний.

4 листопада у Гороховатському та Підвисочанському старостинських округах, що знаходяться на правому березі річки Оскіл, повністю відновили електропостачання. Наразі дев’ять населених пунктів підключені до електромережі, однак можливі гіперлокальні пошкодження дротів.

На лівобережній частині громади наразі проводяться роботи з розмінування лінії електропередач, після чого енергетики будуть займатися обстеженням та відновленням електричних мереж.

9 листопада енергетики Куп’янської дільниці мають закінчити відновлювальні роботи в Ківшарівці Куп'янської громади і після цього приступити до роботи над ремонтом Борівської високовольтної лінії.

– За нашою інформацією на лінії не дуже багато пошкоджень. Якщо це дійсно так, то за декілька днів електроенергія надійде і до підстанції Борової. Точно важко сказати, оскільки невідомо, яка буде ситуація з розмінуванням та обстеженням, – каже Олександр Тертишний.

Працівники тепломереж Борівщини провели всі відновлювальні роботи, які можливі без електроенергії. Тепер необхідне відновлення світла у громаді, щоб остаточно відновити теплопостачання. Начальник військової адміністрації прогнозує, що це відбудеться через 2-3 дні після відновлення стабільного електропостачання.

Поки що у Боровій та деяких інших населених пунктах відновили мобільний зв’язок, однак він працює лише від генератора. Для повноцінного запуску мобільного зв’язку потрібне стабільне електропостачання.

Також у Борівській громаді вже зараз відновлюють переправи через річку Борова, що розділяє селище на дві частини. За наступні три дні об'їзна переправа на дорозі Ізюм – Куп’янськ через Борову має бути готовою.

– Раніше, щоб дістатися Борової, доводилося об’їжджати єдиним мостом, який залишився. Він знаходиться за чотири кілометри від центру Борової. Усі інші мости були підірвані, – пояснює начальник Борівської військової адміністрації.

Крім того, частина населених пунктів, які знаходяться на кордоні з Луганською областю, час від часу піддаються обстрілам з боку російських окупантів.

Наразі в громаді підраховано, що близько 200-250 будинків постраждали внаслідок агресивних дій російської армії. Це кількість без урахування прифронтових сіл, поряд з якими наразі ведуться бойові дії.