На Борівщині батьків змушують віддавати дітей до російських шкіл

03.09.2022 17:00 Борова
Один з класних кабінетів зруйнованої окупантами Піско-Радьківської школи в Борівській громаді Один з класних кабінетів зруйнованої окупантами Піско-Радьківської школи в Борівській громаді
В окупованій Борівській громаді Харківської області російська адміністрація різними шляхами змушує місцевих жителів віддавати своїх дітей до шкіл, які працюють за російською програмою.

Про це повідомляє Борівська селищна рада.

Навчальні заклади Борівської громади відзначали 1 вересня в евакуації та розпочинали навчальний процес дистанційно. В усіх школах відбувся перший урок в онлайн-форматі.

— Вчителі, діти, а в деяких класах навіть батьки учнів вийшли на інтернет-зв’язок зі своїми класами, віталися, спілкувалися, обмінювалися емоціями та щиро раділи зустрічі з земляками, однокласниками, улюбленими вчителями, – зазначають у селищній раді.

Загалом у громаді наразі нараховуються шість шкіл та дві філії опорного закладу, в яких навчаються 1174 учні. 601 з них перебуває на окупованій території, 106 виїхали за кордон, усі інші знаходяться на території вільної України. Приблизно 300 учнів, які виїхали з окупації, обрали для навчання школи за фактичним місцем проживання.

На території Борівської громади окупаційна влада не змогла приготувати школи до 1 вересня, однак планують розпочати навчальний процес з 1 жовтня.

Також на окупованих територіях від батьків вимагають відправляти дітей до навчальних закладів в окупації та забороняють виходити на зв’язок з українською школою.

— За вимогами окупантів, дитина має перебувати у школі з ранку до 17:00 вечора. Тим батькам, які не погоджуються відправляти дітей до навчального закладу в окупації, погрожують штрафами та навіть вилученням дітей із сім’ї, – ділиться українська адміністрація Борівщини.

Деяких батьків росіяни намагаються підкупити або обдурити, імітуючи турботу про їх дітей. Нещодавно з Борівщини відправили автобусом на відпочинок до російського Геленджика близько 25 дітей. Здебільшого це діти вчителів, вихователів, працівників ДСНС та комунальних підприємств. Однак у селищній раді сумніваються, що діти повернуться додому, адже вже відомі випадки викрадення українських дітей росіянами в ході війни.

Автор: Олександр Манченко