На Борівщині окупанти крадуть майно у підприємців, які виїхали з громади

25.04.2022 16:29 Борова
Фото: defence-ua.com Фото: defence-ua.com

У Борівській територіальній громаді Харківської області російські окупанти грабують приміщення місцевих підприємців, які покинули межі ТГ.

Борівська селищна рада повідомила оперативну інформацію щодо ситуації в громаді станом на 15:00 25 квітня. Борівська ТГ продовжує залишатися під контролем російських окупантів. У різних населених пунктах окупанти ведуть себе по-різному, тож і ситуація на місцях відрізняється.

На території громади перебуває значна кількість російських військових та ворожої техніки. Найбільше її зосереджено в населених пунктах Підвисочанського, Першотравневого, Ізюмського, Чернещинського, Піско-Радьківського та частини Вищесолоненського старостинських округів. Бойові дії наразі не ведуться, але чутно вибухи і звуки обстрілів поблизу.

–  На окупованій території люди продовжують виживати у надскладних умовах. На значній частині території громади відсутня електрика. Немає водопостачання, зв’язку та Інтернету. В частині населених пунктів немає газу. Вчора (24 квітня. – Прим.) було частково відновлено електропостачання в окремих районах Куп’янська та Ківшарівки, сьогодні працівники РЕМ працюють на території Борівської громади. Місцеві жителі допомагають їм, чим можуть. Жителям окупованої громади інколи вдається знайти місця доступу до мобільного зв’язку і зв’язатися з рідними. Але в Держспецзв’язку застерігають, що такі дзвінки можуть прослуховуватися окупантами, – розповідають у Борівській селищній раді.

Незважаючи на всі труднощі, життя в громаді продовжується. Люди обробляють городи і сади, висаджують овочі. На полях зійшов горох, овес, ячмінь.

– Справжній героїзм проявляють працівники тваринництва. В екстремальних умовах вони доглядають за худобою, годують її, вручну доять розтелених корів, напувають телят. Окупанти та колаборанти закликають фермерські господарства проводити посівну кампанію. Проте, враховуючи, що частина техніки розбита або викрадена, без палива і з нестачею посівних матеріалів та добрив, зробити це проблематично. До того ж ніхто не гарантує сільгосппрацівникам безпеку від замінувань і обстрілів, – повідомляє Борівська селищна рада.

Читайте також: У Харківській області збили черговий ворожий літак. ВІДЕО

Підприємців Борівщини окупаційна влада примушує відновлювати діяльність.

– Двері в помешкання, офіси, магазини та гаражі тих підприємців, які виїхали з Борової, окупанти і колаборанти виламують, проводять там обшуки, грабують. Вулицями їздять окупаційні патрулі. У Боровій та в селах працюють продуктові магазини. Продукти возять зі Сватового та Куп’янська, – розповідають у Борівській селищній раді.

Переміщення місцевих жителів між населеними пунктами громади, а також за її межі у напрямку Куп’янська і Сватового наразі можливе, але окупанти повністю контролюють цей процес на блок-постах, перевіряють документи, проводять обшуки в автомобілях, з’ясовують мету поїздки тощо.

– За попередньою інформацією, в’їзд на територію громади з боку Куп’янська чи Сватового дозволений для місцевих жителів, які повертаються додому. Як і раніше, загарбники не дають дозволу на завезення української гуманітарної допомоги на територію громади та відмовляються надати зелені коридори для евакуації людей, – повідомляє Борівська селищна рада.