Суд скасував незаконну угоду Борівської громади на 8 мільйонів гривень

05.11.2021 15:49 Борова
Фото: 24tv.ua Фото: 24tv.ua
Борівська селищна рада Харківської області уклала договір на закупівлю теплової енергії з порушенням законодавства. Про це 5 листопада повідомила Харківська обласна прокуратура.

Ще на початку 2021 року Борівська селищна рада уклала договір про закупівлю теплової енергії на суму близько 8 мільйонів гривень в обхід чинного законодавства. Замість проведення публічних торгів місцева влада безпідставно використала процедуру прямих перемовин, внаслідок чого інші постачальники не змогли взяти участь у тендері. За інформацією Харківської обласної прокуратури, незаконну угоду скасував суд.

Читайте також: На Харківщині запустили новий пільговий автобус між громадами

За словами голови Борівської селищної ради Олександра Тертишного, проблема виникла через старі договори з постачальником.

– Ще коли формувалася громада, наші комунальники домовилися з місцевим підприємством щодо постачання тепла з альтернативного палива (пелети та щепи) до Борової, а не до всієї громади. Угоду було укладено в рамках закону. Згодом цей постачальник чомусь подав на нас скарги до прокуратури, Антимонопольного комітету. У результаті ми розірвали з ним договір. Після цього усі угоди переукладено по повній процедурі, – прокоментував ситуацію «Слобідському краю» очільник Борівської громади.

Також він зазначив, що після кількох судових засідань із постачальником удалося знайти спільну мову, переукласти угоди згідно із законодавством і продовжити роботу.

– Ніяких слідчих дій або інших юридичних процедур щодо Борівської селищної ради наразі не застосовується, – переконує Олександр Тертишний.