У Борівській громаді пайщики заявляють, що в них намагаються відібрати землю

20.01.2021 17:59 Борова
Фото: lexinform.com.ua Фото: lexinform.com.ua

Харківський обласний штаб мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників 20 січня розглянув ситуацію, що склалася у Борівській громаді.

За словами очільника Борівської громади Олександра Тертишного, 14 січня жителі громади випадково виявили, що невідома фірма зареєструвала у державного реєстратора в Балаклії договори оренди на їх паї, хоча вони нікому нічого в оренду не передавали і нічого не підписували.

– Тобто підписи підроблені, тож договори фіктивні. Таке собі рейдерське захоплення. І що буде далі? Прокинемося, а в нас уже і землі немає. Ми відразу скликали нараду. Запросили керівництво служби СБУ з Ізюма, нашого прокурора, поліцію та крупних фермерів, які також постраждали. Вже наступного дня всі постраждалі написали заяви до поліції. Ми написали листи в ХОДА, в Мін'юст, до профільного комітету Верховної Ради. Боремося за те, щоб всі ці договори були скасовані, – прокоментував ситуацію Олександр Тертишний. 

Таких фіктивних договорів, за словами голови, було укладено близько 90 на понад 600 гектарів землі. Майже всі постраждалі самостійно обробляють свої паї.

20 січня борівське питання розглядалося на засіданні Харківського обласного штабу мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників. Як зазначив голова Борівської районної державної адміністрації Андрій Бесєдін, наразі написано 64 заяви від постраждалих до правоохоронних органів.

– Першою чергою безпосередньо Східне Міжрегіональне управління юстиції зараз відпрацює з громадянами звернення, скаргу для того, щоб скасувати державну реєстрацію, яка була проведена, як ми вважаємо, з порушеннями, – зазначила перша затупниця голови ХОДА Тетяна Єгорова-Луценко. – Друге – скеруємо інформацію від штабу до правоохоронних органів. Третій крок – швидке скасування реєстрації, якщо вона дійсно є незаконною. Необхідно, щоб реєстрація була скасована Міністерством юстиції дуже оперативно, і людям повернули у власність їхні земельні ділянки.

Читайте також: Мешканець Куп'янщини нелегально перетнув кордон на снігоході

Автор: Андрій Соха