У Боровій низці жителів відмовили у компенсації за пошкоджене житло

30.10.2023 20:39 Борова

На отримання компенсації за понівечене ворожими обстрілами житло станом на 30 жовтня у Борівській громаді подано 161 заяву. По 11 заявах прийнято рішення про відмову.

Як повідомляє «Слобідський край», про це говорили 30 жовтня на робочій нараді з керівниками комунальних підприємств, установ та організацій громади, структурних підрозділів Борівської селищної ради, старостами, представниками силових структур, де аналізували хід реалізації державної програми «єВідновлення» в громаді та щодо організації робіт з відновлення багатоквартирних будинків в смт Борова, пошкоджених ворожими обстрілами.

За інформацією начальника відділу житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олени Клименко, на отримання компенсації за пошкоджене житло станом на 30 жовтня у Борівській громаді подано 161 заяву. Проведено обстеження 110-ти з них. По 89-ти комісія прийняла рішення про призначення компенсації, інші знаходяться в опрацюванні. 84 заявники вже отримали компенсацію на загальну суму 7 628 616, 36  грн. По 11 заявах прийнято рішення про відмову у наданні компенсації через значні руйнування, оскільки сума, необхідна для відновлення таких об’єктів, значно перевищує 200 000 грн.

На отримання компенсації за зруйноване майно подано 14 заяв від жителів громади. Станом на сьогодні 10 об’єктів вже обстежені комісією. За результатами обстеження прийняті рішення про надання сертифікатів на відновлення по 9 об’єктах на загальну суму 15 290 582 грн. Робота у даному напрямку продовжується. 

Разом з тим, головні зусилля керівництва громади наразі зосереджені на організації робіт з відновлення багатоквартирних будинків у Боровій, які нещодавно постраждали від ворожих обстрілів і зазнали значних пошкоджень. Вже завезені необхідні будівельні матеріали для перекриття покрівель, здійснено консервацію віконних та балконних отворів тощо.

Нагадаємо, у Боровій тривають відновлювальні роботи у багатоквартирних будинках, які постраждали від ворожого обстрілу 23 жовтня. 

Нагадаємо також, що після обстрілу 15 жовтня у смт Борова повністю зруйновано місцевий навчальний заклад.

Більше новин Борова та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.