У громаді Харківської області окупанти здійснюють тиск на освітян

30.08.2022 17:07 Борова
У Борівській селищній раді Харківської області розповіли про актуальну ситуацію в громаді.

За інформацією Борівської селищнї ради, у полях, лісах та лісосмугах, на місцях, де раніше базувалися російські військові, окупанти залишили багато сміття. Також місцеві жителі знаходять там зброю, снаряди, пусті ящики з-під зброї та снарядів, деякі награбовані речі і навіть побутову техніку, спочатку вкрадену в людей, а потім кинуту окупантами.

– Спецпризначенці здійснюють тиск на працівників галузі освіти, намагаються схилити до співпраці та змушують відкривати заклади освіти під керівництвом окупаційної влади і навчати дітей за російськими програмами і стандартами.  Проте зовсім небагато вчителів Борівщини виказали бажання вчити дітей за російськими методичками. Також, за наявною інформацією, окупаційній владі не вдалося підготувати приміщення шкіл до нового навчального року, тож навчання на окупованій території з 1 вересня, ймовірно, не розпочнеться, – йдеться у повідомленні.  

Водночас загальноосвітні заклади Борівської громади продовжують працювати на вільній території України і повністю готові до початку нового навчального року. Понад тисячу школярів Борівщини навчатимуться за українськими програмами і здобуватимуть українську освіту дистанційно.

Читайте також: У Харкові з початком навчального року не будуть відкривати школи та дитячі садки

Окупанти, створивши для людей безліч проблем, не поспішають їх вирішувати. Мобільний зв’язок, Інтернет, банківські послуги на території громади все так само недоступні. Колаборанти, які прислужують окупаційній владі, тим більше не можуть вирішити проблеми жителів. Так, найактивніший окупаційний староста у селі Підлиман досі не спромігся забезпечити виплату пенсіонерам обіцяної російської «допомоги» у вигляді 10 000 рублів.

– Щоб нівелювати свої невдачі і неспроможність забезпечити нормальну життєдіяльність громади, щоб залякати населення, обірвати зв’язки з вільною Україною і зламати супротив, окупаційна влада та її посіпаки вдаються до інформаційно-психологічних атак. Громадою постійно поширюються чутки, нібито ті, хто виїхав, вважають усіх, хто залишився, колаборантами і зрадниками та бажають їм смерті. Це ворожа вигадка, яка немає нічого спільного з реальністю, – розповідають у селищній раді.

Насправді ж борівчани, які перебувають на вільній території України, співчувають своїм землякам в окупації, переживають за своїх друзів, знайомих і рідних, намагаються їм допомогти, передати гуманітарну допомогу, ліки, звістку від рідних та хоча б морально підтримати.

– Більше того, ми вважаємо справжніми героями тих, хто продовжує в окупації, попри загрози і з ризиками для власної безпеки, лікувати людей, обробляти землю, доглядати худобу, забезпечувати водо- та електропостачання в громаді, вести домашнє господарство тощо. Колаборантами є лише ті кілька осіб, які свідомо та заради власної вигоди пішли на співпрацю з окупантами та допомагають їм насаджувати в громаді «русскій мір». Перевіркою фактів такої співпраці займаються правоохоронні органи, і після звільнення територій колаборанти будуть покарані за законодавством України. Всі інші жителі окупованої громади наразі є заручниками ситуації, яка обов’язково зміниться на нашу користь, коли всі українські території будуть звільнені, – зазначають у Борівській селищній раді.

Автор: Савелій Мякушко