Майданчик для вигулу тварин з’явиться у Чугуєві

18.01.2022 15:10 Чугуїв
Чугуївська громада Харківської області спрямує понад 2,6 мільйона гривень на фінансування 21 проєкту-переможця Громадського бюджету.

У Чугуївській ТГ кожному небайдужому жителю від 14 років вкотре дали можливість реалізувати свої задуми для покращення життя громади. Усього в цьому році на конкурс було подано 52 заявки. Після закінчення строку подання заявок комісія визначила 38 проєктів, що перейшли до наступного етапу голосування.

Нещодавно були визначені переможці конкурсу «Громадський бюджет Чугуївської територіальної громади-2022», усього їх 21 на загальну суму 2 638 394 гривні. Серед них 14 проєктів – міські, сім – сільських та селищних. 

Піклування про тварин

Серед жителів міста Чугуїв чимало власників собак, але спеціального майданчика для вигулу та тренування тварин немає. 

Проєкт Віталія Мартинова порушив цю проблему на загальний огляд. За словами автора, «проблема відсутності відведених територій для вигулу вихованців, відсутність елементарних знань, як виховувати собаку, актуальні та існують впродовж довгих років».

Такий майданчик планують побудувати у місцевому парку імені Рєпіна, на місці колишнього баскетбольного майданчика. Розмір території добре підходить під реалізацію проєкту.

Бюджет проєкту 199 450 гривень, в який входять урни для сміття, лавки, гірки, бар'єри, змійки, балансири та інші принади для дресирування чотириногих друзів.

Турбота про здоров'я

Серед переможців і проєкт жителів Кам'яної Яруги – «Криниці та колодязі – символ спадкоємності поколінь і традицій». Цей проєкт стосується не тільки здоров'я жителів громади, а й збереження сільських традицій. 

Як наголошує авторка ідеї Ольга Михайлова, проблема водопостачання в Кам'яній Ярузі – одна з найболючіших, і хоча вже більшість людей викопала на своїх ділянках свердловини – традиції залишаються незмінними.

– Традиція щорічно на свято Трійці чистити, ремонтувати, облаштовувати криниці збереглася донині. Цілими сім’ями кам’янояружці виходять до криниць і наводять лад біля них. Але, на жаль, через те, що криниці побудовані у минулому столітті, просте фарбування елементів криниць та колодязів уже не надає естетичного вигляду джерелу питної води, – констатує авторка проєкту.

Бюджет проєкту складає 59 600 гривень, до нього входять демонтаж старих конструкцій, очищення та хлорування, облаштування території навколо колодязя тощо.

Пам'ятаємо – шануємо

Проєкт  «Пам'ятаємо – шануємо» жительки села Зарожне Харківської області отримав чимало відгуків від громади.

Основою проєкту є збереження пам'ятника загиблим у роки Другої світової війни та героям-афганцям. 

За описом проєкту стає зрозуміло, що жителі села усіма силами піклуються про забезпечення порядку на території пам'ятника, але стан тротуарної плитки не надає ніякого естетичного вигляду. 

– Громада села Зарожне має на меті покращити стан сільської пам’ятки, що відображає прагнення до збереження пам’яті про минуле й створення комфортних умов для проживання в селі нині, – наголошує авторка Наталія Храмцова.

У бюджет проєкту входить демонтаж старої та монтаж нової плитки, встановлення тротуарного бордюру. Загальна вартість реалізації сягає 99 999 гривень.



Автор: Анастасія Хушану