На Харківщині планують санітарну вирубку лісу задля забезпечення громад дровами

19.11.2022 17:21 Чугуїв

У Харківській області Чугуєво-Бабчанське лісове господарство звернулось до облради за дозволом на санітарну вирубку лісу.

Це питання було розглянуто на комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села Харківської облради.

За словами директора Департаменту захисту довкілля та природокористування ХОВА Андрія Нерети, зараз потреба області в дровах складає 324 тисячі кубометрів, задовольнити яку наявними можливостями дуже важко. Особлива ситуація склалась у Чугуївському районі, де не розмінованими остаються лісні масиви Вовчанщини та Куп'янщини.

«Починати лісозаготівлю без розмінування неможливо, тому є дефіцит дров. Очікується, що допомогу в розмінуванні нададуть міжнародні місії через відповідний проміжок часу, але дрова потрібні вже зараз і військовим, і соціальним об’єктам. Тому ми просимо дозволити санітарні вибіркові вирубки в межах Чугуєво-Бабчанського лісового господарства», – сказав він.

Як доповів на засіданні в. о. начальника управління правового забезпечення діяльності ради виконавчого апарату обласної ради Ілля Крючков, останній раз санітарна вирубка в лісгоспі проводилась 10 років тому.

«Проєкт рішення передбачає дві цілі – очищення лісу від хворих дерев та забезпечення військових і населення дровами», – сказав він.

За словами першого заступника начальника Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Лисенка, планується на 373 га площ лісового господарства заготовити 17 тис. куб. метрів дров.

«Санітарні вирубки узгоджені та рекомендовані відповідними структурами. Крім розчищення буреломів, буде отримана саме дров'яна лісова продукція, а не ділова. Лісгосп готовий надати депутатам усі можливості для контролю за санітарними вирубками на його території. Важливо також урахувати, що постачати дрова набагато дешевше саме тим замовникам, які знаходяться поблизу лісового масиву, щоб уникнути зайвих затрат на транспортування», – зазначив Олександр Лисенко.

У свою чергу депутат обласної ради Валерій Білокудря підкреслив, що необхідно налагодити дійсний контроль за проведенням санітарних вирубок.

«Крім цього, в області є великі площі лісів, де були великі пожежі. Ці площі треба розчищати, щоб висадити нові ліси. Розчищення цих площ може дати набагато більше дров, ніж санітарна вирубка», – сказав Валерій Білокудря.

Це питання буде винесене на пленарне засідання сесії Харківської обласної ради.

Нагадаємо, на опалювальний сезон жителям деокупованих територій Харківської області допоможуть запастись дровами. У Великобурлуцькій територіальній громаді для цього виділено 806 697 тисяч гривень