Енергетики заживили села Чугуївського району, знеструмлені після обстрілу 31 грудня

Близько 10 населених пунктів Чугуївського району Харківської області, знеструмлені внаслідок ворожого обстрілу 31 грудня, вже зі світлом.

Про це повідомляє пресслужба АТ «Харківобленерго», передає «Слобідський край».

Наразі електропостачання відновлено для споживачів Артемівки, Мартової, Нового Бурлука, Базиліївки, Юрченкового, Білого Колодязя, Приколотного, Хотімлі.

Як розповів начальник ХВРЕМ Олександр Ганус, унаслідок ворожих обстрілів була пошкоджена високовольтна лінія 110 кВ біля Вовчанська, яка живить 10 трансформаторних підстанцій. Відновити цю лінію не вдалося. Намагаючись це зробити, бригада двічі потрапляла під обстріли.

«Тому було прийнято рішення відновлювати іншу пошкоджену раніше високовольтну лінію, яка іде через річку Сіверський Донець, і підключати споживачів уже через неї. Це було складне завдання, адже в місці, де проходить ця лінія, дуже стрімка течія. Нам пощастило: вдарили морози, і річка замерзла. Завдяки цьому ми змогли перейти водну перепону та провести роботи з відновлення», – розповів Олександр Ганус.

За його словами, великою проблемою було ще й те, що ця територія не була перевірена ДСНС, і спочатку її потрібно було розмінувати. Результат – сапери знайшли тут декілька розтяжок.

Нагадаємо, у селі Гракове ведуться роботи з розмінування для подачі електроенергії. Раніше в селище Дослідне та село Стара Миколаївка Чкаловської ТГ повернули електропостачання.

Також фахівці АТ «Харківобленерго» відновлюють електропостачання у селищі Вільча Вовчанської громади.

Головні новини Чугуївський район читайте на нашому сайті.