Перше обличчя війни: портрет жительки Чугуєва продали за 100 тисяч доларів

Портрет пораненої вчительки з міста Чугуїв Харківської області продали за 100 тиcяч доларів – кошти спрямують до ЗСУ та Нацгвардії.

24 лютого, в перший день війни, ворожа ракета влучила у Чугуївський аеродром, тоді від вибуху постраждало чимало будівель району. Саме в цей день американський фотограф Вольфганг Шван зробив фото постраждалої мешканки Чугуєва Олени Курило. Це фото облетіло весь світ і стало “першим обличчям війни”.

Американська художниця-портретистка Женя Гершман розповіла, як вперше побачила цю фотографію і вирішила написати її.

– Війна почалась у мій день народження, був увімкнений телевізор, і замість того, щоб відзначати свято – ми дивилися на те, як розгортається війна в Україні. І дуже швидко розповсюдилася перша фотографія з війни, ця фотографія покорила весь світ. Я побачила ці надзвичайно красиві блакитні очі, що ніби говорили зі мною – і я знала, що повинна її намалювати, – говорить у своєму відео художниця.

На престижному американському аукціоні Heritage Auctions портрет Олени Курило продали за 100 тисяч доларів, торги тривали десять днів. Усі гроші будуть спрямовані на закупівлю амуніції для Українських захисників – так вирішила сама художниця та аукціоністи.

– Мистецтво бореться проти війни в Україні. Я знову почала вірити у професію художника. Ця фотографія підкорила світ. Це образ жінки, чиє лице було схоже на поле битви, – написала вона.

Крім того, за її словами, у день закриття аукціону пораненій вчительці з Чугуєва зробили операцію з відновлення зору.