За час вторгнення у Чугуївському районі загинули 83 людини

У Чугуївському районі Харківської області загинули 83 людини з початку вторгнення військ рф до України. У районі тривають бойові дії, населені пункти піддаються масованим обстрілам.

Про це повідомляє Харківська обласна військова адміністрація.

З 24 лютого в результаті російських обстрілів у Чугуївському районі Харківської області загинуло 83 людини. Також усього пошкоджено або зруйновано понад 770 об’єктів. Це не остаточні дані, оскільки вони не враховують ситуацію на тимчасово окупованих територіях району.

Наразі активні бойові дії проходять на території Чугуївської, Малинівської, Печенізької, Старосалтівської та Чкаловської громад.

Останнім часом на підконтрольних Україні територіях збільшилася кількість обстрілів, відповідно й руйнувань. Загалом найбільших пошкоджень зазнають житлові будинки, заклади освіти та культури і установи критичної інфраструктури. Для обстрілів ворог використовує небезпечні та заборонені види озброєння.

 Попри постійний ворожий терор мирного населення, всі комунальні служби, соціальні та фінансові установи на неокупованих територіях продовжують працювати. Пошкодження мереж критичної інфраструктури, спричинені обстрілами агресора, ліквідуються у максимально короткі терміни. Працюють заклади торгівлі. Органи влади та волонтери надають гуманітарну допомогу тим, хто її потребує, – розповідає начальник Чугуївської районної військової адміністрації Сергій Лободенко.

Інфорграфіка стосовно поточної ситуації у Чугуївському районі

На 37 об’єктах, які зазнали пошкоджень через обстріли, наразі ведуть роботи з відновлення. Пріоритет для району – це підготовка до опалювального сезону та роботи в осінньо-зимовий період.

У Чугуївському районі зареєстровано понад 30 тисяч внутрішньо переміщених осіб, понад 25 тисяч яких зареєструвалися після 24 лютого. Найбільше переселенців мешкає у Зміївській, Слобожанській, Новопокровській та Чугуївській громадах.

Чугуївський район регулярно отримує гуманітарну допомогу від Харківської ОВА, а також завдяки національним та міжнародним благодійним фондам «Свічадо», «Нова Мрія», «Колохати», «Харків з тобою», «Благо», «Help Kharkiv», «Фундація змін», «AFEW International», World Food Programme, волонтерам, приватним компаніям, громадським організаціям Харківської, Львівської та Чернівецької областей.

Наразі до району доставлено десятки тонн гуманітарного вантажу, до якого входять харчові продукти, засоби гігієни, ліки тощо.

Крім того, у Чугуївському районі частково проходять жнива. Під урожай 2022 року засіяли 45,7 тисячі гектарів зернових та зернобобових культур. Збирають врожай у Чугуївській, Зміївській, Слобожанській, Новопокровській та частково Печенізькій громаді. Наразі вже зібрано врожай на площі 6,2 тисячі гектарів, а намолотили 20,6 тисячі тонн зі середньою врожайністю 34,2 центнера з гектара.

Через обстріли згоріло понад 60 гектарів зернових культур. Однією з найбільших проблем району є те, що немає достатньої кількості елеваторів для зберігання зібраного врожаю.