Без газу, зв'язку та під обстрілами: скільки людей залишається на Дергачівщині

25.07.2022 17:40 Дергачі
Фото: Дергачівська міська рада, наслідки ворожого обстрілу у Прудянці 21 липня Фото: Дергачівська міська рада, наслідки ворожого обстрілу у Прудянці 21 липня
Попри відсутність газопостачання та зв'язку, в населених пунктах Дергачівської громади залишаються люди.

Протягом 23-24 липня ситуація в Дергачівській громаді була стабільно напруженою. Про це “Слобідському краю” повідомив очільник громади Вячеслав Задоренко.

– Окупанти періодично обстрілювали майже всі підконтрольні Україні населені пункти Дергачівщини. Особливо активно били з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії по Руській Лозовій, Питомнику, Дементіївці, Цупівці, Прудянці, – повідомляє він.

 У всіх населених пунктах, окрім Дергачів, відсутнє газопостачання та мобільний зв'язок. Утім, люди все одно не полишають своїх домівок.

– У тимчасово окупованій Козачій Лопані живе близько двох тисяч людей, було більше, але росіяни провели там евакуацію і декілька сотень людей вивезли. У Великих Проходах близько 100 людей, у Руській Лозовій у нас 230 мешканців, у Слатиному близько 320 жителів. Десь 50 людей у Прудянці, більше однієї тисячі у Безруках. Найбільше в нас людей у Дергачах, тут десь чотири тисячі мешканців, – пояснив “Слобідському краю” очільник Дергачівщини.

Без газу, зв'язку та під обстрілами: скільки людей залишається на Дергачівщині

Втім, по місту комунальні роботи продовжуються, Дергачівський РЕМ ліквідував пошкодження п'яти міських електромереж та підключив світло п'ятьом абонентам. Газівники відновили подачу блакитного палива для чотирьох абонентів. Крім того, у громаді члени Корпусу громадської безпеки розгрібають завали зруйнованих будинків, закривають плівкою вікна у пошкоджених домівках та допомагають пенсіонерам ремонтувати пошкоджені дахи.

Без газу, зв'язку та під обстрілами: скільки людей залишається на Дергачівщині