Голова громади на Харківщині закликає поки що не повертатися

27.05.2022 07:58 Дергачі
Фото:Facebook В'ячеслав Задоренко Фото:Facebook В'ячеслав Задоренко

26 травня російські військовослужбовці вчергове обстріляли Дергачівську громаду, що в Харківській області. Унаслідок цього загинула людина, ще троє поранено.

Дергачівська громада піддалася черговим обстрілам з боку окупантів. За словами Дергачівського міського голови Вячеслава Задоренка, обстріли здійснювалися з різних видів важкої зброї. Селища та села Слатинського, Прудянського, Русько-Лозівського старостинських округів 26 травня обстрілювались з ракетних систем залпового вогню, танків та мінометів. Так на території Дергачів було зруйновано декілька приватних будинків, пошкоджено системи електро- та газопостачання, також присутні проблеми з мобільним зв’язком. За наявною інформацією, унаслідок зазначених вище подій загинув один чоловік та одну жінку було поранено, а також 2 людини отримали поранення в селищі Слатине.

«Будь ласка, бережіть власні життя, наскільки це можливо, не нехтуйте правилами безпеки та не повертайтеся зараз до Дергачівської громади, якщо ви звідси виїхали!», – закликає мешканців громади Вячеслав Задоренко.

Щодо ситуації з відновленням газопостачання, то за минулу добу співробітниками "Харківгазу" було проведено обстеження і перекриття газопопостачання на ділянках, що були зруйновані. Крім того, 9 домоволодінь було підключено до газопостачання.

Дергачівський РЕМ відремонтував 13 з 15 пошкоджених зовнішніх електромереж, а також підключив до електропостачання ще 13 об’єктів у місті, роботи на яких здійснювалися за окремими заявками. Повідомляється, що у зв’язку з обстрілами частину робіт довелося перенести.

Варто зазначити, що Проходівський, Козачолопанський старостати, більша частина Токарівського і село Цупівка Прудянського округу досі знаходяться під контролем окупантів. Крім того, селище Нове Русько-Лозівського старостату перебуває в «сірій зоні».