Козача Лопань на 80 % зі світлом: як проходить відновлення Дергачівщини

31.10.2022 13:59 Дергачі
Після повної деокупації Дергачівської громади Харківської області продовжується відновлення критичної інфраструктури та органів місцевого самоврядування. Уже на 80 % відновили електропостачання до Козачої Лопані, а також надсилають будівельні матеріали для мешканців Прудянки та Цупівки.

Про це «Слобідському краю» розповів начальник Дергачівської міської військової адміністрації Вячеслав Задоренко.

Минулого тижня для мешканців, які досі проживають у майже зруйнованих Прудянці та Цупівці, доставили будівельні матеріали для відновлення житла.

– Від Харківської обласної адміністрації та благодійної організації «Мирне небо» нам надходить допомога у вигляді будівельних матеріалів, які надаються місцевим мешканцям для збереження їхнього житла. Це брезент, плівка, піна, ОСБ-плити, брус та інші матеріали, – пояснює очільник Дергачівщини.

Це лише перша партія, яка надійшла до громади. Наразі плануються нові надходження й до інших населених пунктів Дергачівщини, оскільки тисячі людей потребують цих будівельних матеріалів для відновлення житла, господарчих споруд та іншого, що постраждало в результаті бойових дій.

Також у Дергачівській громаді продовжується відновлення критичної інфраструктури.

– Основне завдання, яке поставив начальник ХОВА всім начальникам військових адміністрацій, це в найкоротші терміни відновити критичну інфраструктуру. Зараз на 80 % забезпечили світлом селище Козача Лопань, – розповідає Вячеслав Задоренко.

Енергетики продовжують відновлення електропостачання в інших населених пунктах, наприклад, у селі Руська Лозова, а також на ділянці Козача Лопань – Слатине – Безруки. У Токарівському та Проходівському старостинських округах триває розмінування територій для доступу до енергетичних і газових мереж.

Також силами фахівців «Харківгазу» газифікували ще 500 будинків у селищі Слатине. Наразі йдуть роботи з ліквідації пошкоджень магістрального газогону на ділянці Слатине – Дубівка/Лобанівка – Нова Козача – Козача Лопань.

– Сподіваємося, що вже за тиждень чи два газ буде і в Козачій Лопані, – ділиться планами начальник Дергачівської МВА.