У Дергачівській громаді цивільні масово підриваються на мінах

14.11.2022 20:54 Дергачі
На фото машина з працівниками «Харківобленерго», яка натрапила на міну На фото машина з працівниками «Харківобленерго», яка натрапила на міну
Харківська область вважається одним з найбільш замінованих регіонів на території України. Фахівці посилено працюють над розмінуванням, однак майже кожного дня з’являються нові жертви та постраждалі серед цивільного населення.

Після тривалої окупації більша частина Харківщини поступово повертається до нормального життя. Проте через численні міни, які залишили після себе росіяни, небезпека у регіоні залишається на високому рівні. Навіть на звільнених територіях.

Сьогодні недалеко від села Безруки Дергачівської громади під час ремонтних робіт на високовольтній лінії електропередач підірвалася на міні автовишка з фахівцями «Харківобленерго». За словами Дергачівського міського голови Вячеслава Задоренка, загиблих унаслідок події немає.

Ще один випадок стався в селі Цупівка тієї ж громади. Там на міні підірвалися троє чоловіків, які косили траву поряд із залізничною станцією. Усіх постраждалих госпіталізували до лікарні.

«Вкотре звертаємося до жителів Харківщини: будьте обережними, уникайте узбіч та лісосмуг. Процес розмінування триває і безпосередньо впливає на швидкість відновлення критичної інфраструктури», – наголосив очільник ХОВА Олег Синєгубов.

Наразі газопостачання вже відновили на більш ніж 70 %, електропостачання – майже на 75 %. Щодо ситуації з опаленням: на сьогоднішній день працюють 472 котельні, тобто 90 %. Із централізованим опаленням уже 7 238 будинків, а це 96 %.

Автор: Юлія Гнатченко