У селі Донецької громади вперше за чотири роки амбулаторія отримала лікаря

19.02.2024 11:02 Донець
Прийом веде лікарка Ольга Поліщук/Фото Дмитра Шеремета Прийом веде лікарка Ольга Поліщук/Фото Дмитра Шеремета

В амбулаторії П'ятигірського старостинського округу Донецької громади Ізюмського району вперше за чотири останніх роки приступила до роботи лікарка. Потреба у медичних послугах серед місцевого населення, яке сьогодні становить 1100 осіб, 160 із яких діти від нуля до 18, – була великою.

Про це медіа «Слобідський край» розповів староста П'ятигірського старостинського округу Дмитро Шеремет.

 –  Упродовж чотирьох останніх років у нас не було свого сімейного лікаря. Щовівторка приїздив медик з Донця, нашого адмінцентру, але люди хворіють у будь-які дні, тож медичні послуги витребувані постійно. Терапевт Ольга Поліщук з'явилась у наших краях через війну. Її рідне селище Олешки на Херсонщині опинилось в окупації. Ми запропонували їй не тільки роботу, а й службову квартиру, – розповідає очільник П'ятигірського старостату. П'ятигірська амбулаторіяДенний стаціонар у П'ятигірській амбулаторії/ Фото Дмитра Шеремета

Лікарка вже встигла укласти 600 декларацій із пацієнтами. Вона не тільки приймає хворих в амбулаторії, а й відвідує їх удома за викликом.

 Старостат має автівку, закріплену за амбулаторією. Наразі шукають водія, щоб лікарка Поліщук мала можливість паралельно вести прийом пацієнтів і в селі Шебелинка сусіднього Шебелинського старостинського округу, де проживають 300 людей.

Амбулаторія у П'ятигірському знаходиться у зразковому стані: два поверхи, сучасний ремонт, необхідне медичне обладнання, денний стаціонар. Тепер у його стінах працює лікарка, яка вже отримала статус ВПО і призвичаюється до нового місця проживання.  

Нагадаємо, що було прийнято єдиний порядок медичного огляду для зарахування дитини до закладу освіти, дитячого закладу оздоровлення та відпочинку. Відтепер усі базові обстеження дитина може пройти у сімейного лікаря.

Також нагадаємо, що у Руських Тишках жителі зможуть отримати консультацію кардіолога та безкоштовні ліки.

Автор: Тетяна Чмут