У Дворічанській громаді запровадили помічницю для батьків – бібліоняню

08.02.2022 15:30 Дворічна

У дитячій філії Дворічанської Публічної бібліотеки Харківської області з'явилася нова послуга “бібліоняня”.

Бібліоняня – послуга для батьків, які можуть залишити своїх дітей у бібліотеці, поки займаються своїми справами. Працівники бібліотеки забезпечують дозвілля дітей, читають книги, малюють, виконують різноманітні завдання з дитячих журналів, займаються саморобками. На дітей такий відпочинок сприяє позитивно: тут і покращення соціальної адаптації, і відлучення від гаджетів, та звісно – приваблення до книги і читання. У Дворічанській бібліотеці таку послугу вирішили ввести у 2022 році.

– Рішення прийняли, виходячи з досвіду кращих бібліотек Харківської області. Ми подивилися на досвід колег і зрозуміли, що треба відривати дітей від гаджетів і тим самим допомогти батьками, дідусям та бабусям, – розповіла «Слобідському краю» провідний бібліотекар дитячої філії Дворічанської Публічної бібліотеки Ольга Рєзнік.

Бібліоняня: у Дворічанській громаді з'явився новий сервіс

За словами фахівчині, вони багато обмірковували це питання, адже розуміли, що беруть на себе велику відповідальність. І згодом все ж таки прийшли до того, що можуть надати таку послугу мешканцям громади. До того ж у Дворічанській бібліотеці нещодавно з'явилося багато нових книг.

– У 2021 році у нас дуже поповнився фонд бібліотеки. У нас є настільні ігри, журнали – усе, чим можна привабити маленьких читачів. А у послузі “бібліоняня” головне те, що батьки залишають дітей на дорослих працівників, які, окрім того, що забезпечують безпеку малечі, ще й допоможуть у розвитку дитини та залученні до читання, – підкреслила Ольга Рєзнік.