Абетка для дорослих: як бібліотеки допомагають оволодіти новими технологіями

04.03.2024 16:50 Харків
Бібліотекарка читальної зали Наталія Тимошенко допомагає освоїти смартфон Людмилі Біденко Бібліотекарка читальної зали Наталія Тимошенко допомагає освоїти смартфон Людмилі Біденко

У бібліотеці Харкова започаткований проєкт «ГаджетАбетка», мета якого допомогти людям поважного віку правильно та безпечно користуватися смартфонами, додатками, месенджерами, отримувати онлайн-послуги та знаходити потрібну інформацію в інтернеті.

Як розповіла кореспондентці медіа «Слобідський край» бібліотекарка читальної зали Наталія Тимошенко бібліотеки-філії №5 Слобідського району, проєкт розроблений у бібліотеці-філії №5 під час війни. Його мета – навчити людей поважного віку навичкам користування інформаційно-комунікаційними технологіями та застосовувати їх у повсякденному житті.

 «Людина приходить до нас зі своїм девайсом, і ми вчимо, як працювати саме на ньому. Запити в усіх різні: наприклад, як користуватися месенджером, щоб спілкуватися з рідними; як написати повідомлення та почитати новини в соціальних мережах; як шукати та замовляти ліки або записатися до лікаря, як сплатити комірне через застосунок чи зробити грошовий переказ тощо», – каже Наталія Тимошенко.

Питань у людей виникає багато, але підхід до кожного тут свій. Заняття проводять раз на тиждень. Люди приходять зі вже заготовленими питаннями й отримують на них відповіді. Причому, кількість занять з однією людиною не обмежена. Послуги надають мешканцям різних районів міста та вимушеним переселенцям.

Ми писали, що вісім харківських бібліотек отримають дитячу літературу українських та закордонних авторів, а Чугуївський книжковий фонд поповнився новими примірниками – днями представники групи цивільно-військового співробітництва штабу ОУВ «Харків» подарували цілу партію книжок.