Харків'янка «зливала» дані земляків колишньому чоловіку – бойовику «ЛНР»

02.09.2022 15:10 Харків
Фото: Управління СБУ в Харківській області Фото: Управління СБУ в Харківській області

Жителька Харкова разом зі знайомим повідомляла бойовику «ЛНР» дані про патріотично налаштованих мешканців області.

Як повідомляє прокуратура Харківщини, наприкінці лютого 2022 року 49-річна харків'янка почала спілкуватися зі своїм колишнім чоловіком, який є бойовиком так званої «ЛНР». Жінка залишилася з бойовиком у гарних стосунках. Тож колишній коханий попросив її збирати інформацію про патріотично налаштованих мешканців Харківщини.

До цієї роботи колаборантка залучила свого 48-річного знайомого. Спільними зусиллями вони шукали інформацію про людей, які сприяють ЗСУ та правоохоронним органам у війні рф проти України. Всю інформацію обоє передавали через Телеграм бойовику так званої «ЛНР».

Харків'янка “зливала” дані земляків колишньому чоловіку - бойовику «ЛНР»

Окрім того, за інформацією речника УСБУ в Харківській області Владислава Абдули, агенти рф «полювали» й на координати позицій ЗСУ та паролі блокпостів на Харківщині.

– Жінка через свої зв'язки серед харків'ян збирала та передавала ворогу інформацію про місця дислокації, маршрути переміщення підрозділів та техніки ЗСУ. Її спільник – працівник однієї з компаній, що надає послуги енергопостачання. Чоловік мав вільний доступ до будівель і споруд, тож, користуючись службовим становищем, міг безперешкодно виявляти місця дислокації українських військових, — ідеться у повідомленні.

Харків'янка “зливала” дані земляків колишньому чоловіку - бойовику «ЛНР»

Харків'янка “зливала” дані земляків колишньому чоловіку - бойовику «ЛНР»

Наразі зрадникам повідомлено про підозру за фактом державної зради, вчиненої за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 111 КК України). Обом підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб без права внесення застави.

Автор: Анастасія Хушану