На Харківщині евакуйовано понад 24 тисячі людей із зон бойових дій

26.12.2024 16:40 Харків
Фото: ілюстративне Фото: ілюстративне

У Харківській області триває евакуація мешканців із прифронтових та деокупованих територій. Завдяки зусиллям «Координаційного гуманітарного центру» та понад 60 благодійних організацій удалося врятувати понад 24 тисячі осіб. Евакуйованим надають гуманітарну, психологічну, правову та матеріальну підтримку.

Про це кореспондентці медіа «Слобідський край» розповів керівник команди евакуації «Координаційного гуманітарного центру» Іван Грачов.

За його словами, з травня 2024 року було здійснено понад 2829 евакуаційних місій, в яких залучено понад 130 автівок. Серед евакуйованих — 22 тисячі дорослих і 2 тисячі дітей. Найбільше людей евакуйовано з таких районів: Чугуївський район — 30,1 %; Куп’янський район — 29,6 %; Харківський район — 22,1 %; Ізюмський район — 13,9 %; Богодухівський район — 4,3 %.

Через транзитний центр пройшло 20 199 осіб, з яких 675 дітей, 1081 маломобільна людина та 3561 особа похилого віку.

— Ми неодноразово зустрічалися з випадками, коли люди відмовлялися від евакуації, а згодом, після руйнування їхніх будинків, зверталися до нас повторно. У таких ситуаціях ми докладаємо максимум зусиль, щоб вивезти людей, навіть якщо ситуація ускладнена, — розповів Іван Грачов.

Коли доступ до зон бойових дій ускладнений, на допомогу приходять ДСНС та Національна поліція.

— Спільно з волонтерами вони здійснюють евакуацію, часто навіть під обстрілами. Для складних операцій залучають ресурси сусідніх регіонів. Так, при евакуації людей з Вовчанська були залучені волонтери з Дніпропетровщини, — зазначив Грачов.

Для того, щоб люди знали про можливість евакуації, волонтери регулярно проводять інформаційні кампанії.

— Ми намагаємося достукатися до кожного, хто ще не чув про можливість евакуації. Також старостати повідомляють нам про охочих виїхати. Що два тижні ми організовуємо заходи з поширення інформації, — зазначають волонтери.

Попри складну ситуацію в прифронтових районах, злагоджена робота гуманітарних організацій, волонтерів, ДСНС та Національної поліції допомагає зберігати життя людей.

Раніше «Слобідський край» писав, що  транзитний пункт забезпечує всебічну підтримку, зокрема гуманітарну допомогу, психологічну підтримку, а також допомогу у пошуку тимчасового житла.