Смартфон з нуля: у Харкові літніх людей вчать «правилам життя» у цифровому світі

21.11.2024 14:20 Харків
Харкові літніх людей вчать цифровізації / ФОТО: Слобідський край Харкові літніх людей вчать цифровізації / ФОТО: Слобідський край

У Харкові стартував пілотний проєкт з інтеграції людей похилого віку в цифровий простір, де навчають їх користуватись онлайн-послугами, які запроваджені в місті. Захід відбувся в одному з територіальних центрів громади. 

Про це медіа «Слобідський край» розповів головний спеціаліст відділу розвитку цифрових навичок Управління розвитку публічних послуг Департаменту цифрової трансформації Харківської міської ради Антон Сторожик.

Пілотне заняття на тему «Смартфон з нуля» зібрало близько 40 учасників, об’єднаних у дві групи. Курс з цифрової грамотності включає сім занять, що охоплюють теми, пов’язані з безпекою в Інтернеті, створенням акаунтів у соцмережах, кібергігієною та захистом від шахраїв.

– Це не просто навчання – це можливість для людей похилого віку відчути себе впевненішими у сучасному цифровому світі. Ми розглянемо базові функції смартфонів, навчимося налаштовувати його, встановлювати необхідні додатки, а також ознайомимо зі способами реєстрації на різних сервісних платформах міста, – поділився Антон Сторожик.

Заняття проводяться раз на тиждень і тривають півтори години. У 2025 році програма буде продовжена, а подібні навчання відбудуться ще у двох територіальних центрах Харкова, що дозволить ще більшій кількості людей долучитися до цифрового навчання.

Особливу увагу приділяють безпеці у соціальних мережах та захисту особистих даних. Учасники отримають поради, як уникнути шахрайства та безпечно користуватися Інтернетом.

– Ми всі повинні навчатися нового, адже сучасні технології стають частиною повсякденного життя. Люди похилого віку мають знати, як налаштовувати девайси, використовувати міські сервіси та дбати про свою безпеку в мережі, – додав Сторожик.

У міськраді переконані, що цей пілотний проєкт є важливим кроком у підтримці інтеграції старшого покоління у цифровий простір. Завдяки таким ініціативам люди похилого віку можуть відчути себе частиною сучасного суспільства та мати доступ до необхідних послуг онлайн.

Раніше ми писали, що у деокупованій Чкаловській громаді працює простір для дітей та людей похилого віку. У ньому проводитимуться різні заняття та тренінги за віком.