Тендер скасовано: що відомо про забудову Саржиного яру в Харкові

15.08.2023 14:22 Харків

Влада Харкова запланувала побудувати в Саржиному Яру «безпечний багатофункціональний центр», однак частина жителів міста вийшли на акцію проти цієї забудови. Наразі міськрада скасувала тендер на виготовлення проєктної документації для будівництва та шукає місце для будівництва центру.

Про це повідомляє медіа «Слобідський край».

2 серпня «Харківзеленбуд» замовив виготовлення проєктної документації на суму понад 7,5 мільйона гривень для будівництва «багатофункціонального центру», побудова якого коштуватиме близько 180 мільйонів гривень. З документів, що розміщені в електронній системі публічних закупівель Prozorro, стало відомо, що на ділянці планували побудувати комплекс з конференц-залами, пресцентром, коворкінгом тощо.

Пізніше речник Харківської міської ради Юрій Сидоренко розповів, що Президент України Володимир Зеленський доручив створити у Харкові безпечний простір. За словами Сидоренка, проєктом передбачено бомбосховище, в якому можуть знайти прихисток сотні людей, адже три чверті центру знаходитиметься під землею. Також там зможуть навчатися до 700 школярів або студентів. Будівництво відбудеться в санітарній зоні, що прилягає до проспекту Науки та не є частиною Саржиного Яру.

Він також додав, що будівництво буде здійснено виключно за кошти держави, а місто має профінансувати тільки проєктну документацію.

13 серпня небайдужі мешканці Харкова зібралися у Саржиному Яру на пікнік. Захід було організовано, щоб привернути увагу до зведення офісного центру в парковій зоні. Учасники пікніку виступали проти будівництва.

Наступного дня заступник директора Департаменту житлового-комунального господарства міської ради Євген Пасенов на зустрічі з журналістами повідомив, що міськрада скасує тендер на проєктну документацію, оскільки замовник не зміг захистити технічне завдання та локацію для будівництва центру.

Проте від ідеї побудувати об’єкт у Харкові у міській раді не відмовляються. Крім Саржиного Яру, буде розглянуто декілька інших локацій.

За словами Євгена Пасенова, у «багатофункціональному центрі» не буде офісних приміщень, а технічне завдання буде відкритим.

15 серпня в ефірі Національного телемарафону міський голова Харкова Ігор Терехов зазначив, що локацію для будівництва міська влада буде обирати разом з громадськістю. За його словами, тендер на проєктування центру оголосять лише після ретельного аналізу технічного завдання, яке відповідатиме викликам воєнного часу.

Нагадаємо, Харківський метрополітен з 10 серпня 2023 року по 31 грудня 2023 року закрив міжвестибюльний пішохідний перехід на станції «Перемога». Це пов’язано з необхідністю проведення ремонтних робіт.

Нагадаємо також, що відома українська архітектурна агенція розробила нові літери для станції «Київська» у місті Харків.

Більше новин Харків читайте на нашому сайті.

Автор: Олександр Манченко