У водоймах Харкова і області знайшли збудника сальмонельозу: перелік пляжів та мапа

18.07.2023 12:21 Харків

У місті Харків фахівці обласного центру контролю та профілактики хвороб виявили сальмонелу в зоні купання Петренківського водоймища.

Як пише «Слобідський край» з посиланням на ДУ «Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», це свідчить про наявність у воді збудника сальмонельозу.

Також рекомендують обмежити купання на пляжах «Удянський», Олексіївського лугопарку, Журавлівського гідропарку, Безлюдівського водоймища, Основ’янського озера у місті Харків та на річці Берестова в місті Красноград.

На інтерактивній карті, яку поширив обласний центр контролю та профілактики хвороб, відмічені пляжі Харківської області, небезпечні для купання. Мапа оновлюється при отриманні нових лабораторних аналізів.

Нагадаємо, з 10 по 17 липня на водоймах Харківської області загинуло п’ятеро людей. Загалом з початку року на водних об’єктах Харківської області виявили тіла 41 загиблого, серед них – одна дитина.

Нагадаємо також, що через мінну небезпеку відвідувати водойми на деокупованих територіях Харківщини заборонено.

Раніше ми писали, що на шести пляжах Харкова заборонено купатись через фекальні забруднення. За результатами останніх моніторингових лабораторних досліджень установлено, що вода там не відповідає гігієнічним нормативам. 

Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.

Автор: Галина Гришко