Відомий архітектор може реконструювати будівлю ОДА в Харкові

11.06.2022 15:15 Харків
У міської влади є ідея реконструкції будівлі Харківської обласної державної адміністрації. Відновленням будівлі може зайнятися відомий британський архітектор Норман Фостер.

Про це в інтерв’ю виданню «Страна.ua» сказав міський голова Харкова Ігор Терехов.

Він розповів, що обговорював з Норманом Фостером ідею відновлення будівлі Харківської обладміністрації. За планом фасадна частина будинку залишиться в тому вигляді, в якому вона є зараз, а все інше буде оформлено в сучасному стилі.

— Фостер свого часу реконструював будівлю Рейхстагу в Берліні, і зовні йому вдалося зберегти будинок у його історичному вигляді, навіть усі написи солдатів залишив на стінах. Зараз це визначна пам’ятка. А всередині це сучасне будівля, яка не має нічого спільного з часами Гітлера. Хочемо щось подібне зробити з будинком обладміністрації, – поділився Терехов.

Норман Фостер – відомий британський архітектор, який займався, крім Рейхстагу, проєктуванням штаб-квартири компанії Apple у Каліфорнії, Сіті-холу та башти Мері-Екс у Лондоні. Він є одним із засновників архітектурного стилю хай-тек. Крім того, його компанія Norman Foster Foundation погодилася проєктувати не тільки відновлення будівлі облдержадміністрації, але й Харкова.

Нагадаємо, 1 березня в будівлю ОДА на майдані Свободи в Харкові влучили дві російські ракети. Тоді загинуло 29 осіб.

Автор: Олександр Манченко