Бібліотека з Циркунівської громади збільшила кількість читачів завдяки соцмережі

Невелику Черкасько-Тишківську сільську бібліотеку Циркунівської громади Харківської області відзначили дипломом в обласному огляді-конкурсі серед публічних бібліотек. 

Огляд-конкурс «Публічна бібліотека в Фейсбук. Бути там, де читач» проходив з 1 квітня по 1 вересня 2021 року задля того, щоб стимулювати бібліотеки Харківщини на створення та активне ведення сторінок у соціальній мережі Facebook.

Взяти участь у конкурсі могла будь-яка публічна бібліотека Харківської області. Однією з таких бібліотек, яка отримала пропозицію взяти участь у конкурсі, стала бібліотека з невеликого села Черкаські Тишки, яке за даними Циркунівської громади налічує 1315 жителів.

Читайте також: У ліцеї Циркунівської громади вирішили проблему з постачанням води. Фото

Завідувачці Черкасько-Тишківської сільської бібліотеки Наталі Кириленко сподобалася така ініціатива, і вона відразу включилася у процес. Заповнила електронну анкету на участь у конкурсі та почала робити публікації за трьома номінаціями: «Найкращий рекламний пост заходу в бібліотеці», «Найкращий пост про книгу у фонді бібліотеки» «Найкраща віртуальна виставка на тему «Сучасна українська література у фонді бібліотек». Сумарно всім номінаціям вона присвятила 11 дописів.

Члени журі відзначили активність та завзятість, з якими підійшла до участі в конкурсі пані Наталя. Черкасько-Тишківську бібліотеку було нагороджено дипломом за активну участь в огляді-конкурсі.

Диплом, отриманий Черкасько-Тишківською бібліотекою за активну участь у конкурсі

Результати конкурсу пішли на користь бібліотеці.

— Стало більше відвідувачів через те, що завдяки конкурсу люди побачили нашу бібліотеку у Фейсбуці. Це також і молодь, яка зараз більше сидить у телефонах, бачить дописи, і їм стає цікавіше, з’являється більший інтерес до бібліотеки й до читання, – поділилася враженнями зі «Слобідським краєм» завідувачка бібліотеки.

У роки до пандемії до бібліотеки зверталися приблизно 500 читачів на рік. Але з початком впровадження карантинних обмежень кількість відвідувачів скоротилася до 350 осіб на рік. Це спонукало бібліотеку привернути більшу увагу до онлайн взаємодії з аудиторією. Пані Наталя почала отримувати запити від читачів електронною поштою і в соціальній мережі Facebook та цілком логічно привернула свою увагу до цього конкурсу.

 
Автор: Олександр Манченко

Теги: