До деокупованих громад Харківського району повернулося 20 % населення

Деякі громади Харківського району Харківської області досі перебувають під постійними обстрілами, тому є населені пункти, до яких мешканці взагалі не повернулися. 

Про це кореспонденту медіа «Слобідський край»  розповів перший заступник начальника Харківської районної військової адміністрації Володимир Усов.

«Це досить приблизна цифра, але за нашими підрахунками відсотків 20 повернулося. Люди повертаються в залежності від території. Наприклад, якщо взяти Стрілече, то ми бачимо, що там повернень 0 %, там немає нікого», – говорить Володимир Усов.

За його словами, кількість переселенців у Харківському районі не змінилася, майже всі вони – з Харківщини.

«Найчастіше люди з однієї частини району переїжджають в іншу, бо поки житло не буде відновлене – вони не повернуться. Якщо взяти, наприклад, Дергачівську громаду – з’явилося світло та газ у Слатиному, й зразу кількість населення збільшилася втричі. Інші не повертаються, бо треба довести до ладу житло, бо є великі руйнування. В Козачій Лопані населення як і було – 1500 людей. Це ті, що вже пережили все, що можна пережити. Інші або перебувають за кордоном, або в росії», – каже Усов.

Нагадаємо, військові армії рф удень 3 липня завдали танкових ударів по селищу Козача Лопань Дергачівської громади Харківського району.

Також ми писали, що у річці Уди на території Пісочинської громади, неподалік торговельного майданчика ринку «Лоск», загинуло понад 2000 екземплярів риб.

А у Докучаєвському Роганської громади відкрили пункт базування швидкої допомоги, що має стати вагомим внеском у покращення медичного обслуговування та забезпечення безпеки мешканців громади.

Головні новини Харківський район читайте в нас на сайті.

Автор: Ксенія Карпенко