На Харківщині виявили невідому рибу

Фото: Держрибагентство Фото: Держрибагентство

У Харківському районі виявили точки продажу риби без документів.

На ринках селищ під Харковом інспектори рибоохоронного патруля викрили спроби продати рибу невідомого походження, повідомляє «Слобідський край».

25 лютого Харківський рибоохоронний патруль виявив декілька порушень порядку придбання та збуту водних біоресурсів у Харківській області.

Зокрема, у смт Нова Водолага виявлено факт продажу свіжої риби: карась сріблястий – 42 екз., короп – 12 екз., товстолоб – 6 екз. Загальна вага складає 67 кг.

На стихійному ринку у смт Високий також виявлено факт продажу свіжої риби: короп – 4 екз., товстолоб – 3 екз., щука – 1 екз. Загальна вага складає 39,4 кг.

У селищі Подворки виявлено факт продажу свіжої риби: карась сріблястий – 25 екз., короп – 4 екз., товстолоб – 3 екз. Загальна вага складає 35 кг.

«Реалізація риби відбувалась без будь-яких документів, які підтверджували б якість та законність її придбання. Своїми діяннями особи порушили порядок придбання та збуту об'єктів тваринного світу та ст. 7 ЗУ «Про тваринний світ», ст.2 ЗУ «Про рибу, інші водні живі ресурси та харчову продукцію з них». Відносно осіб, які вчинили правопорушення, складено адміністративні протоколи за частиною 1 статті 88-1 КУпАП», – йдеться у повідомленні Держрибагентства.

Риба, яка продається на ринках без відповідних документів, невідомого походження та невстановленої якості може бути шкідливою та смертельно небезпечною, нагадали у патрулі.

Нагадаємо, з 1 грудня у Харківській області заборонили ловити раків. Наразі на водних об’єктах Харківщини повністю заборонений вилов всіх водних біоресурсів шляхом любительського, спортивного і промислового рибальства та заборонено навігацію малих суден, моторних суден, прогулянкових вітрильних суден, прогулянкових суден, спортивних та швидкісних суден, а також водних мотоциклів і засобів розваг на воді. Така заборона була ухвалена рішенням Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 24 червня 2022 року і буде діяти до закінчення дії воєнного стану.

Автор: Дмитро Саломанка