На Харківщині заживили село, де були найсерйозніші пошкодження електромережі

Фото: ХОВА Фото: ХОВА

Енергетики повністю відновили електропостачання у селі Черкаські Тишки Харківської області.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на АТ «Харківобленерго».

Як розповів начальник Липецького РЕМ Віктор Рубцов, робота з відновлення у селі Черкаські Тишки Циркунівської громади проходила надзвичайно важко. Саме тут були зафіксовані найсерйозніші пошкодження електромережі.

– У Черкаських Тишках працювати було дуже складно, адже пошкодження електромережі внаслідок бойових дій тут – одні з найсерйозніших в області. Було зруйновано 90 % електромережі: майже повністю знищено 14 трансформаторних підстанцій, пошкоджено практично всі прольоти ліній електропередачі. Не просто ремонту, а повної заміни потребували і опори, і дроти, і електричне обладнання,  пояснив Віктор Рубцов.

Також він додав, що у селі, де до початку повномасштабного вторгнення було зареєстровано усього 1250 точок обліку, енергетики працювали близько року.

На сьогоднішній день фахівці Липецького РЕМ працюють над поверненням електроенергії жителям сіл Руські Тишки та Петрівка. Зокрема, у Руських Тишках наразі зі світлом уже 95 % осель.

У Петрівці вже заживлено перших споживачів. Швидкість ремонтних робіт зараз дуже залежить від погодних умов, – пояснив Рубцов.

Нещодавно ми писали, що у деокуповані Руські Тишки повертають світло, а електропостачання відновлено вже на 70 %. Незважаючи на те, що село дуже постраждало внаслідок бойових дій, люди повертаються. Щодня від жителів Руських і Черкаських Тишків надходить від трьох до п'яти заявок на підключення, йдеться у повідомленні. 

Також енергетики заживили перших споживачів у деокупованому селі Цупівка Харківського району, яке знаходиться за менш ніж 8 км від кордону з рф. Спочатку населений пункт перебував під російською окупацією, а потім там проходила лінія зіткнення.