Скільки мешканців залишається у деокупованих громадах Харківського району
На території громад Харківського району, які були звільнені від окупантів два роки тому, надаються адміністративні послуги, люди можуть отримати медичну допомогу, школи працюють онлайн.
Про те, яка ситуація в деокупованих громадах через два роки після звільнення, медіа «Слобідський край» розповів начальник Харківської районної військової адміністрації Володимир Усов.
На початку повномасштабного вторгнення окупанти у Харківському районі захопили понад 40 % території. Але вже у травні 2022 року низка населених пунктів почала переходити під контроль Збройних сил України.
– Спочатку деокупували частину селища Рогань і відкинули війська агресора подалі від громади. Потім звільнили Вільхівку, Кутузівку, Руську Лозову, Циркуни, Черкаські та Руські Тишки. Потім Питомник. На цьому до осені все стояло, – розповів начальник Харківської районної військової адміністрації Володимир Усов.
За його інформацією, до початку повномасштабного вторгнення у Циркунівській громаді населення складало 12 тисяч, 14 тисяч – у Липецькій, 44 тисячі – у Дергачівській. На момент весняної операції у Дергачівській громаді залишалося приблизно 16 тисяч, у Циркунівській після деокупації було приблизно 1200 людей. А в Липцях, які були звільнені лише восени, на час деокупації було 1800 людей. Як і в інших районах, одразу після деокупації почалося відновлення інфраструктури та житла.
Володимир Усов наводить приклад Дергачівської громади, де відновлено 17 багатоквартирних будинків. Також жителі низки населених пунктів громади – Прудянки, Цупівки, Слатиного – отримали від благодійних організацій модульні будинки на заміну зруйнованого житла.
Було проведено ремонт у Дергачівській лікарні, амбулаторіях. У шести громадах району, що найбільше постраждали від дій агресора, з 36 шкіл працюватиме 21 у форматі онлайн.
На деокупованих територіях надаються адміністративні послуги, центрів їх надання навіть стало більше.
– Усі центри надання послуг у Харківському районі працюють. Якщо брати Липецьку громаду, то самого центру надання послуг немає, адміністрація громади працює в Харкові й там надає певний перелік адміністративних і соціальних послуг, – повідомив Володимир Усов.
Також приймає громадян ЦНАП у Циркунах, який почав працювати вже після повномасштабного російського вторгнення та деокупації громади.
Раніше «Слобідський край» розповідав про ситуацію в Ізюмському районі через два роки після деокупації.
Читайте також:
Скільки людей залишається у Куп’янському районі