Відновлення після деокупації та допомога військовим: чим зараз живе Ізюмська громада
Громади на зв'язкуПісля деокупації Ізюмська громада продовжує долати наслідки російської агресії. Поступово відновлює зруйновану інфраструктуру, повертає доступ до базових послуг, підтримує найуразливіших мешканців та допомагає військовим.
Допомога захисникам
Особливу увагу Ізюмська громада приділяє підтримці військовослужбовців, які боронять Україну від агресора. Так, протягом 2024 року Ізюмською міською громадою передано військовослужбовцям допомогу на майже 26 мільйонів гривень. Ця підтримка включала в себе критично важливе обладнання та техніку.
Допомога українським військовим – у пріоритеті
«В умовах повномасштабної війни підтримка наших військовослужбовців є безумовним пріоритетом для всієї Ізюмської громади. Розуміємо, що саме завдяки їм маємо можливість поступово відновлювати наше місто та повертатися до нормального життя. Тому протягом 2024 року спрямували значні зусилля та ресурси на забезпечення наших захисників усім необхідним. Адже кожен переданий дрон, кожен планшет – це збережені життя на передовій», – каже начальник Ізюмської міської військової адміністрації Валерій Марченко.
Відновлення медицини
Медична інфраструктура громади зазнала значних руйнувань, але завдяки зусиллям влади, медиків та міжнародних партнерів поступово відновлюється. Наразі допомогу мешканцям надають Центр первинної медико-санітарної допомоги (у його структурі 4 амбулаторії, 2 фельдшерські пункти та 2 медичні пункти тимчасового базування) та Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері. У Центрі працюють 12 сімейних лікарів та 30 середніх медичних працівників, які опікуються здоров’ям 28 656 людей.
«До повномасштабного вторгнення у нас працювали 24 сімейні лікарі, а кількість підписаних декларацій перевищувала 45 тисяч. Довелося докласти чимало зусиль, щоб відновити надання первинної медичної допомоги. Завдяки власній наполегливості, а також підтримці благодійних організацій та гуманітарних фондів ми змогли не лише зберегти ключові медичні послуги, але й покращити матеріально-технічну базу», – зауважує Валерій Марченко.
У відремонтованому відділенні лікарні
Налагоджено роботу лабораторного кабінету, пункту щеплення, оновлено автопарк. Особлива увага приділяється забезпеченню медичною допомогою віддалених населених пунктів – стабільно працюють дві мобільні медичні бригади за підтримки Товариства Червоного Хреста України та представництва «ПРОДЖЕКТ ХОУП ЗЕ ПІПЛ ТУ ПІПЛ ХЕЛС ФАУНДЕЙШН ІНК» в Україні.
Відновлена та введена в експлуатацію будівля, де розмістилися кабінети сімейних лікарів, денний стаціонар, лабораторний та оглядовий кабінети, а також адміністрація. Вартість ремонтних робіт склала майже 8 мільйонів гривень. Розширена модульна конструкція міської АЗПСМ № 1 тепер має 11 кімнат для прийому пацієнтів, пункт щеплень, реєстратуру та кабінет ЕКГ.
Автопарк медичного закладу поповнився мобільною клінікою невідкладної медичної допомоги вартістю понад 1,6 мільйона гривень від ГО «РОТАРІ клуб «Харків-сіті» та автомобілем NISSAN від Департаменту охорони здоров’я Харківської ОВА.
У Центральній міській лікарні Піщанської Богоматері працює 377 співробітників. Протягом 2024 року за підтримки фундації Олени Зеленської проведено там аварійно-відновлювальні роботи, розпочато поточні ремонти приміщень, де розміститься реабілітаційне відділення. Відремонтовано покрівлю стоматології, демонтовано недобудовану дитячу поліклініку.
Соціальна підтримка
У 2024 році Управління соціального захисту населення Ізюмської міської ради надало допомогу тисячам мешканців. За рахунок держбюджету 4633 особи отримали виплати на суму понад 145 млн грн. З місцевого бюджету 177 соцпрацівникам виплачені компенсації на понад 2,8 млн грн. Також профінансовано пільгові перевезення та матеріальну допомогу населенню.
Гуманітарна допомога для ветеранів футболу
«Війна завдала невиправної шкоди багатьом родинам нашої громади. Багато людей втратили житло, роботу, близьких. Тому одним з пріоритетів є забезпечення належного соціального захисту для всіх, хто цього потребує», – говорить начальник Ізюмської міської військової адміністрації.
Соціальні послуги місцевим жителям надає розширений Територіальний центр соцобслуговування з чотирма відділеннями.
Міським центром соцслужб охоплено майже 900 сімей з понад тисячу дітей, які опинилися у складних обставинах. Його фахівці супроводжують прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.
Культурний фронт Ізюма
Попри складні часи, культурне життя Ізюмської громади залишається активним та різноманітним. Мережа закладів культури налічує 23 установи, що об’єднують 11 закладів у місті та 12 на території старостинських округів.
Навчання у мистецьких школах – Ізюмській музичній школі та Художній школі імені С. І. Васильківського – відбувається онлайн. Сьогодні 260 учнів, які перебувають як у громаді, так і за її межами, продовжують опановувати мистецтво.
Учні мистецьких шкіл протягом року активно брали участь у конкурсах та виставках у Києві, Харкові, Канаді, Німеччині, Румунії, здобуваючи призові місця та нагороди.
Передача музичних інструментів від німецьких благодійників
Музична школа поповнила свій інструментальний фонд завдяки допомозі міста-побратима Трір з Німеччини отримавши скрипки, гітари, акордеон та ударні інструменти.
Активно працює дитяча міська бібліотека. Після ремонту та оновлення меблів за сприяння італійського діяча Марко Родарі вона стала справжнім культурним хабом для проведення заходів та організації дозвілля, особливо для дітей.
У бібліотеці проводять різні культурні заходи для мешканців громади
Будинок культури «Сучасник» є одним з найбільших культурних осередків міста, там діє освітній центр «Змістовно» для дітей та молоді. Завдяки благодійникам замінено вікна та придбано ноутбуки із зарядною станцією. Коштом місцевого бюджету виконаний ремонт внутрішніх приміщень, придбані меблі та обладнання для сцени, встановлено охоронну сигналізацію.
Протягом 2024 року було проведено низку культурно-мистецьких заходів, започатковано «Маршрут пам’яті» до другої річниці звільнення міста. Виставка «Ізюм. Герої» була доповнена та експонувалася в латвійському місті-побратимі Тукумс.
Виховання майбутніх чемпіонів
У 2024 році спортивне життя Ізюмської громади вирувало, незважаючи на складні часи. На базі Ізюмської дитячо-юнацької спортивної школи імені В. В. Ткаченка працювали 5 спортивних відділень: бокс, волейбол, легка атлетика, тхеквондо (ВТФ) та футбол. Вісім тренерів-викладачів залучили до тренувально-виховного процесу 289 юних спортсменів.
«Спорт – це не лише фізичне здоров’я, а й сила духу, дисципліна та вміння працювати в команді. Це дуже добре, що наші юні спортсмени та їхні тренери в таких непростих умовах продовжують розвиватися та досягати нових висот», – підкреслює Валерій Марченко.
Юні спортсмени
Протягом минулого року ізюмські спортсмени взяли участь у 38 змаганнях різного рівня. За позабюджетні кошти було організовано туристичну поїздку для вихованців ДЮСШ до французького міста-побратима Шеннв’є́р-сюр-Марн. За сприяння литовської громадської організації «Сильні разом» та підтримки Ізюмської міської військової адміністрації юні спортсмени мали змогу відпочити у футбольному таборі в Клайпеді. Завдяки співпраці з Харківською обласною асоціацією футболу 14 вихованців футбольної секції відвідали оздоровчо-тренувальні збори у Вінниці.
Школа під час війни
З 1 вересня 2024 року в Ізюмській громаді відновили роботу гуртки та об’єднання для дітей і молоді. Влітку ізюмські ліцеї випустили 204 учнів 11-х класів та 343 дев’ятикласників. Станом на грудень 2024 року в ліцеях навчалося 2607 учнів.
Для проведення НМТ було підготовлено тимчасовий екзаменаційний центр, забезпечений комп’ютерним обладнанням, інтернетом та генераторами.
Проводяться Всеукраїнські учнівські олімпіади з навчальних предметів. Учні 3–4 класів узяли участь у встановленні рекорду України у грі «З Україною в серці» Всеукраїнської шкільної ліги «QUIZ Діти».
Забезпечено відпочинок і оздоровлення для 167 дітей громади в Україні та країнах Європи.
Коштом місцевого бюджету проведені ремонтні роботи в закладах освіти на суму понад 720 тисяч гривень. Заклади освіти отримали значну благодійну допомогу у вигляді технічних засобів для навчання вартістю понад 5,7 мільйона гривень.
Житловий фонд
Ізюмська громада продовжує відновлюватися після російської агресії. Ремонтують пошкоджені житлові будинки, відновлюють зупинки, мости, дитячі майданчики.
Комунальники отримали нову техніку
Міжнародні організації активно допомагають будівельними матеріалами для відновлення вікон, дахів та дверей. Серед них – МОМ, GEM, UNHCR, ARCHENOVA, БФ «АКТЕД» та БФ «НЬЮ ВЕЙН».
Також завдяки міжнародним партнерам комунальні підприємства отримали необхідну техніку та устаткування.
Руйнування після російських обстрілів
За державною програмою «єВідновлення» мешканці громади отримали 356,9 млн грн на ремонт 2318 приватних будинків та 384 квартир. Також сформовано 399 сертифікатів на зруйноване майно на суму 577,2 млн грн.
Ізюм відновлюється після російської окупації
«Повернення до нормального життя для мешканців громади неможливе без відновлення їхніх домівок. Ми розуміємо, наскільки це важливо для кожного ізюмчанина, який постраждав від окупації. Тому відновлення житлового фонду є одним з ключових пріоритетів. Поступово повертаємо наше місто до життя. Попереду ще багато роботи, але ми сповнені рішучості подолати всі труднощі та зробити Ізюм кращим», – зазначає начальник Ізюмської міської військової адміністрації Валерій Марченко.
Фото надані Ізюмською міською радою
Ми писали, що у деокупованому Ізюмі до Дня вишиванки приурочили увімкнення міського фонтана. Одночасно з цим у центрі міста упорядкували фотозону і головну клумбу.