На деокупованих територіях Харківщини оформлено півтори тисячі паспортів

19.01.2023 12:49 Ізюм

На деокупованих територіях Харківської області працюють Балаклійський, Ізюмський, Шевченківський та Дергачівський підрозділи ДМС.

Як повідомили кореспондентці медіа "Слобідський край"  у ГУ ДМС Харківської області, на деокупованих територіях Харківщини працює лише чотири відділи ДМС.

– Наразі в нашій області працює Балаклійський, Ізюмський, Шевченківський (селище Шевченкове) підрозділи. А також Дергачівський відділ, хоча була окупована лише частина громади, ми вважаємо її частково деокупованою, – каже спеціалістка ГУ ДМС Яна Гузікова.

Станом на 12 січня 2023 року деокуповані відділи ДМС оформили 3 643 паспортні документи. З них 1 426 – ID-карток, 1 642 закордонні паспорти та вклеїли 266 фотокарток до паспортів старого зразка. У місті Ізюм відділ ДМС було повністю зруйновано через обстріли. Наразі у місті працює мобільна група оформлення документів.

– Ми працюємо трішки неповноцінно. З Харкова приїжджає бригада, приганяє машину, а ми тут приймаємо людей. Мобільна група приїжджає приблизно раз на тиждень, у четвер. Але за день ми можемо прийняти 15-20 осіб, не більше. І це дуже мало, адже людей в Ізюмі багато, дуже багато втрачених документів, – розповіла начальниця Ізюмського відділу ГУ ДМС Лариса Задорожня.

Лариса Задорожня каже, що наразі вирішується питання стосовно повноцінного відновлення роботи відділення в місті Ізюм.

– До нас завітало керівництво та пообіцяло встановити систему, провести ремонт у приміщенні. І ми сподіваємося, що скоро зможемо повноцінно відновити свою роботу, – зазначила начальниця Ізюмського відділу ГУ ДМС.

За минулий рік у Харківській області було оформлено 112 тисяч 189 паспортних документів. З них 34 749 – ID-карток, 62 366 закордонних паспортів, вклеєно 12 015 фотокарток. Також видано 421 посвідку іноземцям, 2 622 тимчасові посвідки та 16 паспортів у формі книжечки. Останні оформлюють лише за рішенням суду.

Раніше ми писали, що в Ізюмській громаді відновлюється автобусне сполучення. Нагадаємо також, нещодавно в Ізюмі показали, як працюють місцеві «Пункти Незламності». Усі вони оснащені генераторами, мають запас продуктів харчування та медикаментів. А з 27 грудня в місті Ізюм почав курсувати автобусний маршрут № 22, який включає в себе 18 зупинок.

Усі новини Харківська область читайте на нашому сайті.