Новий герб Ізюма: яким він буде
Міська влада Ізюма оголосила конкурс на ескіз нового герба міста, який має замінити старий, що з’явився за імперських часів.
Про це медіа «Слобідський край» розповів заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін.
Він повідомив, що звернути увагу на необхідність оновити міську символіку довелося, коли пояснювали, що назва міста немає відношення до російського слова. Хоча, за словами посадовця, взагалі завжди було незрозуміло, що герб відображає – три грона винограду. Поштовхом стало те, що звернулися громадяни.
– Ми довго пояснювали, що назва нашого міста не має жодного відношення до винограду. Є багато версій, але основна – переправа через Сіверський Дінець, – зазначив Володимир Мацокін. – Питання, яке примусило замислитися: все це добре про переправу, а герб ви свій бачили? І тут стало зрозуміло, що герб треба міняти, оскільки він абсолютно не відображає історію нашого славного міста.
Володимир Мацокін повідомив, що 3 червня був оголошений конкурс на кращий ескіз нового герба Ізюма. Участь може взяти кожний охочий, якщо він готовий дотримуватися умов конкурсу, які викладені у Положенні про конкурс, розміщеному на офіційному сайті громади.
– Конкурс триватиме місяць, потім ми виставимо ескізи запропонованих проєктів на офіційному сайті та в соціальних мережах, щоб містяни могли ознайомитися з ними та проголосувати за той, який найбільш сподобався. Для голосування також буде встановлений термін, – говорить Володимир Мацокін.
У той же час сформована спеціальна комісія з розгляду проєктів нового ізюмського герба, яку очолює начальник міської військової адміністрації Валерій Марченко. Переможець буде визначений шляхом суми балів, набраних при голосуванні, та балів, які присудить конкурсна комісія. До складу комісії входять представники міської адміністрації, депутати міської ради, краєзнавці, представники громадськості.
Заступник керівника міста зазначив також, що герб має ознаки такого, що підпадає під дію Закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».
– Цей герб був затверджений в єкатерининські часи. Є задокументована історія, що у свій час географічна служба запропонувала три проєкти герба Ізюма. Два ескізи імператриця викреслила, залишився цей. Таке зафіксовано в нашому історичному музеї. З тих часів залишається такий герб Ізюма, – зауважив Володимир Мацокін.
Він переконаний, що в історії та сьогоденні Ізюма можна знайти достатньо символів, які буде доречно виносити на герб міста.
– Ми думаємо, що новий герб Ізюма має бути історично справедливим, містити індивідуальні риси нашого міста. Принаймні від козацького минулого до оптичної промисловості, якою славетне місто. Від найвищої точки Харківської області до полуниці. Подивимося. Нехай це буде політ натхнення. Втім, умовою конкурсу є те, що герб має відповідати геральдичним традиціям, що склалися в Україні на цей час, – наголосив Володимир Мацокін.
Також після того, як буде визначено проєкт, що переміг, ескіз має пройти експертизу Комісії державних нагород та геральдики.
Раніше «Слобідський край» повідомляв про десятки перейменувань у Куп’янській громаді.
Читайте також:
На головному флагштоку Харкова замінили прапор: які причини